Do Chełmna trafi 100 tys. zł w ramach programu Razem Bezpieczniej

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

Już niedługo na terenie Chełmna realizowany będzie projekt „Widoczny pieszy na terenie miasta Chełmno”. Na ten cel miasto przeznaczy 100 tys. zł dofinansowania, otrzymanego w ramach programu Razem Bezpieczniej. Łącznie na program zagospodarowano 6 mln zł.

Rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka ma na celu poprawę bezpieczeństwa w jednostkach samorządowych. Chodzi zwłaszcza o przejścia dla pieszych i ochronę nieuprzywilejowanych uczestników ruchu drogowego. W województwie kujawsko-pomorskim środki w łącznej wysokości 425 tys. zł trafią do pięciu samorządów. Skorzysta m.in. gmina Nakło nad Notecią, gmina Jeżewo, Urząd Miasta Wąbrzeźno i Urząd Miejski w Mogilnie.

REKLAMA

Jednym z laureatów naboru w województwie kujawsko-pomorskim jest także Urząd Miasta Chełmno. Do Chełmna trafi maks. kwota dofinansowania jednego projektu, czyli 100 tys. zł. Na terenie miasta za pozyskane fundusze realizowany będzie projekt „Widoczny pieszy na terenie miasta Chełmno”. Projekt nie tylko poprawi bezpieczeństwo, ale także zwiększy świadomość mieszkańców i zaktywizuje lokalną społeczność.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *