Dni Chełmży. Plan na sobotę

Box2 Chełmża
Fot. Łukasz Piecyk

Przed nami kolejny dzień obchodów Święta Miasta. Za nami już czwartkowy występ Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej oraz piątkowy turniej koszykówki i koncert Indivi-Duo na plaży. Co czeka nas w sobotę?

Od godz. 6:00 w Tumskiej Przystani trwają zmagania w Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży. Z kolei już o godz. 9:00 na „orliku” przy ul. 3 Maja 16a rozpocznie się turniej tenisa ziemnego. 

REKLAMA

Dużo będzie się dziś działo również na chełmżyńskim rynku. Od godz. 10.00 podziwiać będzie tam można wystawę z cyklu „Pasje mieszkańców Chełmży”. Wystawione zostaną prace nauczycielki z Przedszkola Miejskiego nr 2 Krystyny Kwiatkowskiej. Odbędzie się także występ sekcji mażoretek Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury. Zgromadzeni na rynku będą mogli również wziąć udział w konkursie wiedzy o Chełmży. Rozdawane będą krzyżówki poświęcone stuleciu odzyskania niepodległości w regionie. 

O godz. 12.00 w ogrodzie biblioteki będzie miało miejsce podsumowanie konkursu fotograficznego „Najpiękniejsze zakątki Chełmży”. O tej samej godzinie rozpocznie się zwiedzanie wieży ciśnień. Do godz. 16.00 będzie po niej oprowadzał przewodnik z Punktu Informacji Turystycznej. 

Tegoroczne Dni Chełmży potrwają do jutra. Z uwagi na trwającą epidemię, wydarzenia odbywają się będą zgodnie z obowiązującymi przepisami. Uczestnicy również powinni pamiętać o zakrywaniu ust i nosa, czy o zachowaniu dystansu.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *