Dni Chełmży 2020 [PLAN WYDARZEŃ]

Box2 Chełmża
fot. Łukasz Piecyk

Tegoroczne Dni Chełmży zapowiadają się na inne niż zwykle. Plany miejskich imprez pokrzyżowała epidemia koronawirusa. Mimo to atrakcji nie zabraknie. Znamy już plan wydarzeń w mieście.

Duży wpływ na obchody Dni Chełmży będą miały wytyczne sanitarne, związane z trwającą wciąż epidemią. Chętni do udziału w wydarzeniach będą musieli pamiętać m.in. o zachowaniu dystansu czy o maseczkach, a większość imprez odbędzie się w plenerze.

REKLAMA

Początek zaplanowano na czwartek 16 lipca. O godz. 19.00 w Sali Imprezowej Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury przy ul. Bydgoskiej 7 odbędzie się koncert Powiatowej i Miejskiej Orkiestry Dętej. Widzowie będą mogli obejrzeć go na żywo, ale również za pośrednictwem internetu. Wydarzenie będzie transmitowane online na facebookowym profilu Urzędu Miasta. Dla widzów stacjonarnych przygotowanych zostało 150 darmowych wejściówek, które od poniedziałku 6 lipca są dostępne dla mieszkańców, po uprzedniej telefonicznej rezerwacji.

Dzień po występie orkiestry czeka nas kolejny koncert. O godz. 19.30 na plaży miejskiej „Ustronie”, a dokładniej na Wodnej Scenie, zaprezentuje się zespół Indivi-Duo. Wcześniej jednak zaplanowano coś dla fanów sportu. O godz. 18.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Hallera 17 odbędzie się turniej koszykówki. 

Duża część atrakcji zaplanowana jest na sobotę 18 lipca. Już od godz. 6.00 rano Tumska Przystań gościć będzie wędkarzy, którzy wezmą udział w Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży. Zmagania pasjonatów wędkowania potrwają do godz. 11.00. O godz. 9.00 z kolei na „orliku” przy ul. 3 Maja 16a rozpocznie się turniej tenisa ziemnego. 

W sobotę dużo będzie się działo również na chełmżyńskim rynku. Od godz. 10.00 podziwiać będzie tam można wystawę z cyklu „Pasje mieszkańców Chełmży”. Wystawione zostaną prace nauczycielki z Przedszkola Miejskiego nr 2 Krystyny Kwiatkowskiej. Odbędzie się także występ sekcji mażoretek Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury. Zgromadzeni na rynku będą mogli również wziąć udział w konkursie wiedzy o Chełmży. Rozdawane będą krzyżówki poświęcone stuleciu odzyskania niepodległości w regionie. 

O godz. 12.00 w ogrodzie biblioteki będzie miało miejsce podsumowanie konkursu fotograficznego „Najpiękniejsze zakątki Chełmży”. O tej samej godzinie rozpocznie się zwiedzanie wieży ciśnień. Do godz. 16.00 będzie po niej oprowadzał przewodnik z Punktu Informacji Turystycznej. 

Zwieńczenie tegorocznego Święta Miasta nastąpi w niedzielę 16 lipca. O godz. 11.00 na „orliku” przy ul. 3 Maja rozpocznie się dziecięcy turniej beach soccera. Na zakończenie o godz. 16.00 w bazylice konkatedralnej Świętej Trójcy w Chełmży odbędzie się koncert zatytułowany „Mój dom Polska”. Z połączeniem basu-barytonu i sopranu wystąpią Krzysztof Gwiazda i Anna Zimmerman. 

W tym roku nie zabraknie również tradycyjnego Rajdu Rowerowego o Puchar Burmistrza Miasta Chełmży. On również odbędzie się w nieco zmienionej formule. Uczestnicy 36-kilometrową trasę pokonać będą musieli sami (indywidualnie lub drużynowo). Wymagane będzie również rozwiązanie zadań konkursowych. Udokumentowanie przejazdu zdjęciami będzie dodatkowo premiowane. Rajd już się rozpoczął i potrwa do 15 lipca. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi w piątek 17 lipca. Mimo utrudnień związanych z epidemią, tegoroczne Dni Chełmży zapowiadają się interesująco.

Tagged

1 thought on “Dni Chełmży 2020 [PLAN WYDARZEŃ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *