Dla szkół w Łysomicach i Turznie pozyskano ponad 127 tys. zł

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. Szkoła Podstawowa Łysomice

Gminie Łysomice udało się pozyskać dotację w wysokości ponad 127 tys. zł w ramach rządowego programu “Posiłek w domu i w szkole”. Środki finansowe zostaną przeznaczone na modernizację wyposażenia kuchni w Szkole Podstawowej w Łysomicach oraz w Szkole Podstawowej w Turznie.

Wkład własny gminy w przedsięwzięcie to 20 proc. kosztów realizacji zadania, czyli nieco ponad 30 tys. zł. Łącznie z województwa kujawsko-pomorskiego wsparcie w rządowym programie “Posiłek w domu i w szkole” uzyskało 27 gmin na łączną kwotę ponad 2 mln zł. Szkoła Podstawowa w Łysomicach otrzymane wsparcie finansowe przeznaczy na zakup nowych urządzeń do kuchni, m.in. pieca konwekcyjno-parowego czy szaf chłodniczych. Planowany jest także zakup akcesoriów do gotowania. Szkoła Podstawowa w Turznie także planuje zmodernizować kuchenne wyposażenie, zwłaszcza, że obsługuje ona w zakresie przygotowywania i dostarczania posiłków trzy dodatkowe placówki. Planowany jest zakup m.in. zamrażalki, szafy chłodniczej czy sprzętu do rozwożenia posiłków.

REKLAMA

Nowe wyposażenie pozwoli nie tylko usprawnić funkcjonowanie szkolnych kuchni, ale także przyczyni się do zdrowszego przygotowywania posiłków dla dzieci i ograniczy zużycie energii elektrycznej, co przyniesie pozytywne skutki ekologiczne.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *