Dla babci, dla dziadka. Przedszkolaki z Papowa Toruńskiego zaśpiewały dla najbliższych

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. nadesłane

Dzieci z Przedszkola Publicznego Jelonek w Papowie Toruńskim świętowały Dzień Babci i Dziadka.

Śpiewali i recytowali wierszyki, a później wspólnie się bawili – tak przebiegało spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowane pod koniec stycznia w papowskim przedszkolu. W słowno-muzycznym montażu zaprezentowały się 3-latki.

REKLAMA

– Do występu przygotowywaliśmy się wspólnie już od końca grudnia – mówi Aleksandra Buczek, nauczycielka wychowania przedszkolnego. – Dzieci bardzo przeżywały to wydarzenie, ponieważ przed tak dużą publicznością pojawiły się dopiero po raz drugi. Jedna dziewczynka, z powodu zbyt dużego stresu, nie wyszła na scenę. Pozostałe jednak doskonale sobie ze wszystkim poradziły.

Oklaskom i łzom wzruszenia nie było końca. Po części artystycznej przedszkolaki wręczyły swoim babciom i dziadkom upominki, a następnie wszyscy wspólnie skosztowali przygotowanego poczęstunku.

Tego dnia nie brakowało również zabaw, wspólnych tańców i konkursów.

– Podobne wydarzenia wpisane są na stałe w kalendarz przedszkolnych spotkań i imprez – podkreśla Aleksandra Buczek. – W ten sposób nie tylko zapoznajemy dzieci z tradycjami oraz świętami, ale również dajemy im okazję do tak ważnej integracji z bliskimi. W dzisiejszych czasach bowiem niewiele czasu poświęcamy na to, by usiąść i porozmawiać z dziadkami. To jest niezmiernie ważne.

Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu Publicznym Jelonek w Papowie Toruńskim współorganizowała również nauczycielka wychowania przedszkolnego Natalia Szynal.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *