Diecezja toruńska wspiera szpitale w walce z epidemią. Trwa zbiórka funduszy

Box2 Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Biskup Wiesław Śmigiel zaapelował na początku kwietnia do wiernych o wsparcie duchowe, modlitewne i materialne dla samotnych i potrzebujących. Diecezja toruńska odpowiedziała na apel i czynnie zaangażowała się w pomoc dla szpitali w Toruniu i Grudziądzu. Do tej pory kościół przekazał tym placówkom ponad 180 tys. zł.

Diecezja toruńska zorganizowała pomoc dla Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Toruniu oraz Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Grudziądzu. Pierwsza partia pomocy obejmowała 1 tys. maseczek ochronnych wielokrotnego użytku i 600 kombinezonów ochronnych na łączną wartość niemal 120 tys. zł. Siostry zakonne, kapłani i osoby świeckie z wielu parafii diecezjalnych włączyli się także w akcję szycia i dystrybucji maseczek.

REKLAMA

Potrzeby szpitali nie maleją, dlatego kuria toruńska kontynuuje społeczną zbiórkę na sprzęt ochronny dla personelu medycznego. Środki finansowe można przekazywać na konto Kurii Diecezjalnej Toruńskiej z dopiskiem “Dar dla szpitala”. O pomoc zwróciło się także Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Toruńskiej. W kilka dni od ogłoszenia apelu o wsparcie dla szpitali, udało się uzbierać 150 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu medycznego w postaci środków ochrony osobistej dla lekarzy i pielęgniarek.

Działania na rzecz lokalnej społeczności koordynuje także Caritas Diecezji Toruńskiej oraz Toruńskie Centrum Caritas im. bł. Marii Karłowskiej, nieodpłatnie przygotowując posiłki dla seniorów i osób objętych kwarantanną. Caritas Diecezji Toruńskiej zorganizował także zbiórkę na zakup respiratora dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. L. Rydygiera w Toruniu. Udało się zebrać 105 tys. zł na ten cel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *