Dawny budynek magazynowy w Łysomicach wyremontowany. Tak wygląda [ZDJĘCIA]

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. Urząd Gminy Łysomice

Rewitalizacja byłego spichrza na terenie dawnej spółdzielni gminnej w Łysomicach dobiega końca. Właśnie dokonano odbioru technicznego wyremontowanego budynku, a obecnie trwa procedura przetargowa na jego wyposażenie. Włodarze przekonują, że będzie to architektoniczna wizytówka gminy.

Przedmiotem inwestycji była kompleksowa przebudowa istniejącego budynku magazynowego w Łysomicach oraz zmiana sposobu jego użytkowania na cele rekreacyjno-edukacyjne. Wykonawca wymienił posadzki i stolarkę okienną, wzmocnił ściany i słupy, zainstalował panele fotowoltaiczne oraz wyposażył kotłownię gazową w dodatkowo wspomagające pompy ciepła. Budynek stał się dzięki temu nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim ekologiczny. Wewnątrz obiektu powstały sale wielofunkcyjne, pomieszczenia biurowe i magazynowe, toalety oraz kuchnie. Swoje miejsce znajdzie tu biblioteka, kawiarenka lokalnych KGW i koła zainteresowań. Inwestycja pochłonęła łącznie 3,2 mln zł. Na zrewitalizowanym terenie mają pojawić się docelowo także obiekty małej architektury oraz ogólnodostępny plac zabaw, siłownia zewnętrzna, altanki, stacjonarne stoły do gier planszowych i miejsce na plenerowe kino letnie. Kiedy można spodziewać się zagospodarowania terenu po byłym GS-ie?

REKLAMA

Rynek cen materiałów budowlanych skomplikował plany co do terminu realizacji tego zadania. Obserwujemy, dostosowujemy plany projektu tak, aby móc jak najszybciej oddać do dyspozycji mieszkańców zagospodarowany teren – informuje gmina Łysomice w mediach społecznościowych. – Będziemy informować na bieżąco o postępie prac i terminach realizacji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *