Czyste Powietrze w gminie Czernikowo. Jak skorzystać z programu?

Box2 Czernikowo Wiadomości

Mieszkańcy gminy Czernikowo mają możliwość składania wniosków do programu „Czyste powietrze” na miejscu, w Urzędzie Gminy, bez konieczności wyjazdów do Torunia. Co więcej, w ramach punktu konsultacyjno-informacyjnego pracownicy pomogą wypełnić dokumenty i rozwieją wszelkie wątpliwości beneficjentów programu.

Gmina Czernikowo we wrześniu 2019 r. zawarła z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu porozumienie, na mocy którego mieszkańcy mogą składać w Urzędzie Gminy wnioski o dofinansowanie z rządowego programu „Czyste powietrze”. Dotacje udzielane są m.in. na wymianę starych, nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe, termomodernizację budynków, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej czy instalację odnawialnych źródeł energii. Celem programu jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń do atmosfery. Beneficjentem programu może zostać właściciel lub współwłaściciel nieruchomości, jeżeli jego roczny dochód nie przekracza 100 tys. zł lub 30-krotności minimalnego wynagrodzenia w przypadku prowadzenia działalności gospodarczej. Natomiast osoby, których średni miesięczny dochód nie przekracza 1400 zł w gospodarstwie wieloosobowym lub 1960 zł w gospodarstwie jednoosobowym, mogą liczyć na podwyższony poziom dofinansowania.

REKLAMA

– Obecnie beneficjenci programu mogą uzyskać poradę, wypełnić wniosek oraz złożyć dokumenty w Urzędzie Gminy Czernikowo bez potrzeby wyjazdu do Torunia – podkreśla Beata Gogolińska z Urzędu Gminy Czernikowo.

Możliwość złożenia wniosku na miejscu to niejedyne udogodnienie dla mieszkańców gminy.

– W ramach dodatkowego wsparcia w Urzędzie Gminy Czernikowo już niedługo utworzony zostanie punkt konsultacyjno-informacyjny. Mieszkańcy będą mogli uzyskać poradę dotyczącą programu czy pomoc w prawidłowym wypełnieniu wniosku. Celem tworzenia takich punktów jest zwiększenie dostępności oferty dotyczącej dofinansowania wymiany starych „kopciuchów”, a tym samym liczby składanych w ramach „Czystego powietrza” wniosków. Spodziewamy się, że wpłynie to na przyspieszenie tempa realizacji programu – dodaje Beata Gogolińska.

W jaki sposób można uzyskać pomoc? Wystarczy zadzwonić pod nr tel.: 883 688 341 i umówić się na spotkanie z konsultantem w Urzędzie Gminy Czernikowo.

Tagged

1 thought on “Czyste Powietrze w gminie Czernikowo. Jak skorzystać z programu?

  1. Program jest rewelacyjny . Uzyskałam kocioł z certyfikatem ecodesing. Mini matic spełnia wymagania mojej rodziny i z czystym sumieniem go polecam .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *