Czy tu jest bezpiecznie? Lustro potrzebne od zaraz

Box2 Łubianka Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Gmina systematycznie prowadzi modernizacje ulic. W ostatnim czasie zmieniły się ul. Parkowa i Migdałowa. Czy na wyremontowanych odcinkach jest bezpiecznie? Jak pokazują mieszkańcy, nie do końca.

Podróżujący ul. Migdałową w stronę ul. Parkowej mają problem z bezpiecznym skrętem w lewo w stronę Łubianki oraz w prawo – w stronę Pigży. Tuż przy skrzyżowaniu zlokalizowane jest gospodarstwo, którego ogrodzenie znacznie ogranicza widoczność. Zmiana lokalizacji płotu nie wchodzi w grę. Rozwiązaniem jest postawienie na poboczu lustra naprzeciwko wylotu ul. Migdałowej.

REKLAMA

– Widzielibyśmy w nim pojazdy, które nadjeżdżają w naszą stronę – piszą mieszkańcy. –Obecnie nie możemy bezpiecznie sprawdzić, czy droga jest wolna. Wystarczy lekko wysunąć pojazd do przodu i tragedia gotowa.

O pomyśle postawienia lustra lokalna społeczność informuje przez facebookowy fanpage Obywatelska Gmina Łubianka. Czy w tej sprawie wpłynął oficjalny wniosek do Urzędu Gminy?

– Na chwilę obecną wniosek o ustawienie we wspomnianym miejscu lustra do nas nie wpłynął – komentuje Maria Lipińska z Urzędu Gminy w Łubiance. – Temat skrzyżowania jest nam jednak znany i już zostały podjęte działania mające na celu poprawienie na tej drodze bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.