Czy to koniec korków? Powstaną ronda na DK 10 w gminie Lubicz

Box2 Lubicz Powiat toruński Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk (archiwum)

W czwartek doszło do przełomu w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 10 w okolicach Lubicza. Na specjalnej konferencji zapowiedziano powstanie rond, które mają usprawnić ruch na tym odcinku.

Na konferencji obecni byli między innymi minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk oraz minister rolnictwa, Jan Ardanowski. Poinformowano o podjęciu decyzji o modernizacji drogi, która jest utrapieniem dla kierowców przejeżdżających przez gminę Lubicz. Tworzą się tam liczne korki, które skutecznie paraliżują ruch. Temat poruszany był od lat, ale w końcu doczekaliśmy się konkretów.

REKLAMA

Pierwszy etap przebudowy dotyczy dwóch skrzyżowań w Lubiczu Górnym oraz Dolnym. Projekty omawianej infrastruktury mają zakładać powstanie w tych miejscach rond. Zniknąć mają sygnalizacje świetlne. Takie rozwiązanie znacznie poprawiłoby przepustowość.

– Problemem jest urbanizacja – mówi Marek Olszewski, toruński starosta, były wójt gminy Lubicz. – To, że w okolicy mieszkają ludzie, sprzyja powstawaniu korków.

Jego zdaniem pomysł jest rozwiązaniem najlepszym z możliwych.

– Jeśli nie można zrobić nic więcej, to jest to dobry ruch – dodaje.

Drugim etapem prac miałoby być przedłużenie oraz poszerzenie drogi w kierunku Brzozówki. Pomysły dotyczą także poszerzenia mostu na Drwęcy. Są to jednak odległe plany.

Zdaniem Olszewskiego, przebudowa może ruszyć już za rok.

1 thought on “Czy to koniec korków? Powstaną ronda na DK 10 w gminie Lubicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *