Czy to już wiosna? Pod Toruniem zaczęły kwitnąć drzewa!

Box2 Wiadomości
Fot. Facebook Monika Gotlibowska

W ogrodzie Moniki Gotlibowskiej, znanej toruńskiej działaczki, na drzewach pojawiły się… pąki! Mieszkająca pod miastem kobieta opublikowała zdjęcia „pierwszych oznak wiosny” na swoim Facebooku.

Zdjęcia zrobione zostały 29 grudnia. Mimo że mamy kalendarzową zimę, roślinom obecna aura sprzyja. W jednym z ogrodów w gminie Wielka Nieszawka na drzewach pojawiły się pąki, a w kwietnikach róże. Zobaczcie zdjęcia:

REKLAMA

Czy najbliższe dni pozwolą nam poczuć wiosnę? Przy jakiej pogodzie powitamy Nowy Rok? Prognozę prezentuje portal pogodawtoruniu.pl

– Podczas rozpoczynającego się tygodnia (31.12 – 6.01) pogoda będzie dynamiczna i niespokojna – czytamy na stronie. – Początek tygodnia upłynie jeszcze w ciepłych masach powietrza, ale już w środę z północy zacznie napływać zimna masa powietrza arktycznego. Do piątku nocami pojawiać się będzie słaby mróz, w dzień temperatura osiągnie ok. 0 stopni Celsjusza. Ta odczuwalna będzie jednak znacznie niższa. Przyczyni się do tego dość silny północny wiatr, we wtorek i środę osiągający prędkość do 60-70 km/h.

Od piątku prawdopodobnie przyjdzie odwilż. W najbliższych dniach nie zabraknie opadów i, o ile we wtorek popada deszcz, to już w środę i czwartek pojawi się głównie przelotny silniejszy śnieg. W piątek wieczorem i w nocy z piątku na sobotę śnieg będzie przechodził w deszcz.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *