Czy to był wilk? Niezwykłe zdjęcia z podtoruńskiego lasu

Box2 Powiat toruński Wiadomości
Fot. Pixabay

Śnieg, który leży w toruńskich lasach, demaskuje obecność zwykłych – niezwykłych ich mieszkańców. Oprócz licznych tropów saren, dzików i jeleni, udało się zarejestrować pod Toruniem obecność… wilka. Leśnicy Nadleśnictwa Toruń zdjęcie śladów zwierzęcia opublikowali na Facebooku.

– Subiektywnie możemy stwierdzić, że najwięcej śladów jest zdecydowanie…człowieka – piszą leśnicy. – Człowiek to ciekawskie i wszędobylskie stworzenie. Występuje pojedynczo, parami a czasem stadami. Grupy jednowiekowe i zróżnicowane. Samce, samice, z dziećmi lub bez- wszelkie kombinacje.

REKLAMA

Na drugim miejscu znajduje się sarna. Z reguły po podtoruńskich lasach zwierzęta przemieszczają się razem. W grupach, choć zdarzaj się także samotnicy, wędrują jelenie, dziki oraz zakochane w tej chwili lisy.

– Ślady, które najbardziej nas zainteresowały w lesie gospodarczym, to ślad najprawdopodobniej wilka – dodają przedstawiciele Nadleśnictwa Toruń. – Pojedynczy osobnik pośpiesznie przebiegał leśną drogą. Kawałek dalej znaleziony został knot, czyli wilcze odchody.

Czy spacerując po lesie należy się czegoś obawiać?

– Nie, ale jak przed każdym dzikim zwierzęciem należy czuć respekt i szacunek – podkreślają leśnicy.

Po raz ostatni ślady wilka pracownik nadleśnictwa sfotografował dwa lata temu. Pokazuje to, jak niezwykle rzadkim zwierzęciem jest wilk.

Fot. Nadleśnictwo Toruń
Fot. Nadleśnictwo Toruń

Po publikacji materiału napisała do nas jedna z mieszkanek Głogowa.

– Ślad dużego psa lub wilka znalazłam bardzo blisko mojego domku przy lesie – relacjonuje. – Był to pojedynczy trop, jednak ślad łapy owczarka niemieckiego była przy nim bardzo mały. W pobliżu zagryziona została sarna. Został po niej sam szkielet.

Fot. nadesłane
Fot. nadesłane

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *