Czy park nad jeziorem w Mazowszu powstanie? Gmina uzyskała dofinansowanie

Box2 Czernikowo Wiadomości

Pomysł utworzenia parku wiejskiego nad jeziorem Kijaszkowo w miejscowości Mazowsze pojawił się już w zeszłym roku. W listopadzie ogłoszono plebiscyt na najciekawszą koncepcję zagospodarowania terenu. Wszystko wskazuje na to, że uda się ją zrealizować prawdopodobnie już w przyszłym roku.

Najciekawszą koncepcję zagospodarowania zaprezentował Mariusz Robakowski z Palczewa. Została ona opracowana we współpracy z zastępcą kierownika Gminnego Zakładu Komunalnego Zbigniewem Zajączkowskim. Park wiejski miałby powstać w miejscowości Mazowsze na działce nr 35 – można na nią trafić, jadąc obok kościoła parafialnego w kierunku Piotrkowa i na pierwszym łuku kontynuując jazdę prosto. Projekt zakłada m.in. utworzenie ciągów komunikacyjno-spacerowych, terenu plażowego i ścieżki dydaktyczno-przyrodniczej, boiska do piłki nożnej plażowej i siatkówki plażowej, placu zabaw i siłowni zewnętrznej, placu gier plenerowych, wiat rekreacyjnych i wiaty rowerowej oraz wydzielonych terenów grillowych. Teren będzie ogrodzony, oświetlony oraz zaopatrzony w monitoring i dostęp do sieci Wi-Fi. Całość prac ma pochłonąć ok. 1 mln zł.

REKLAMA

Gminie udało się na ten cel pozyskać dofinansowanie z PROW w kwocie 500 tys. zł. Kolejnym krokiem będzie znalezienie odpowiedniego wykonawcy. Rozstrzygnięcie postępowania przetargowego planowane jest na IV kwartał 2021 r.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.