Czerwcowy weekend z PTTK

Box2 Wiadomości
fot. Pixabay

W najbliższy weekend Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze organizuje kolejne wycieczki krajoznawcze. Będzie coś dla miłośników pieszych wędrówek, a także propozycja dla rowerzystów.

W sobotę 19 czerwca w ramach cyklu “Wędrówki rodzinne z PTTK” odbędzie się wycieczka krajoznawczo-turystyczna, zbiórka uczestników o 8:30 na dworcu PKP Toruń Główny, skąd o 8:38 nastąpi odjazd pociągiem do Aleksandrowa Kujawskiego. Po przyjeździe na stację trasa wycieczki będzie wiodła z Aleksandrowa przez Białe Błota, dawną osadę młyńską Kuta, Otłoczyn, Karczemkę, Brzozę, do Czerniewic. Długość całego przejścia wyniesie ok. 15 km. Wyprawę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Henryk Miłoszewski.

REKLAMA

Z kolei w niedzielę 20 czerwca odbędzie się VI Rajd Rowerowy, organizowany przez Sołectwo Zakrzewko i Gminę Łysomice. Zbiórka uczestników na wspólny wyjazd o godz. 9.30 przed Fortem IV przy ul. Chrobrego, skąd turystycznym szlakiem rowerowym wszyscy przejadą do Zakrzewka, a dalej we wspólnej grupie nad jezioro Kamionkowskie. Trasę toruńską poprowadzi przodownik turystyki kolarskiej PTTK Waldemar Wieczorkowski. W programie m.in. konkursy rekreacyjne z nagrodami oraz „coś” dla ciała. Cała wyprawa rowerowa będzie miała około 45 km długości, w tym powrót do Torunia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *