Czernikowo. Żołnierz WOT uratował życie mężczyźnie, który miał zawał

Box1 Wiadomości
Fot. nadesłane

Kapitał Rafał Rylich, pełniący terytorialną służbę wojskową w Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu, odebrał 29 lipca wyróżnienie z rąk komendanta CSWOT. Doceniono w ten sposób jego bohaterskie zachowanie, które polegało na uratowaniu życia poszkodowanemu kierowcy.

Do zdarzenia doszło pod koniec maja na DK nr 10 w Czernikowie. Kapitan Rafał Rylich był już po służbie i jadąc samochodem zauważył zatrzymany na światłach pojazd, którego kierowca nie ruszał się. Natychmiast zatrzymał się, aby sprawdzić, czy z mężczyzną jest wszystko w porządku. Okazało się, że ten nie oddychał. Żołnierz CSWOT od razu przystąpił do resuscytacji krążeniowo-oddechowej i wezwał pomoc. Jego błyskawiczna reakcja uratowała mężczyźnie życie. Poszkodowany dostał rozległego zawału, kilka dni spędził pod respiratorem, a teraz dochodzi do siebie w sanatorium. Czeka na to, aż jego stan zdrowia pozwoli mu spotkać się z kpt. Rylichem, by osobiście mu podziękować.

REKLAMA

Dzięki pomocy p. Rylicha mogę dalej żyć, za co będę mu wdzięczny do końca moich dni. Przywrócił mi wiarę w ludzi. Jestem dumny z takiej postawy, jaką reprezentują pana żołnierze – pisał do komendanta CSWOT pan Władysław.

Sam kpt. Rylich był na tyle skromny, że o wydarzeniu i swoim w nim udziale nikogo nie poinformował. O działaniach, które uratowały życie p. Władysława, przełożeni w CSWOT dowiedzieli się dopiero po otrzymaniu listu z podziękowaniami.

Niesienie pomocy innym to mój żołnierski obowiązek. Cieszę się, że w tym wypadku mogłem pomóc i uratować życie p. Władysławowi. Tym samym apeluję do wszystkich, aby uczyli się udzielać pierwszej pomocy, ponieważ nikt z nas nie jest wstanie przewidzieć kiedy ta umiejętność się mu przyda. Panu Władysławowi życzę dużo zdrowia i szybkiego powrotu do rodzinnego domu – komentował kpt. Rafał Rylich.

Fot. nadesłane

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *