Czernikowo: zakupiono pojazd dla potrzeb osób z niepełnosprawościami

Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Pixabay (ilustracyjne)

Urząd Gminy Czernikowo zakupił przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnościami 23-osobowy samochód mercedes MB sprinter. Z pojazdu będą korzystać uprawnieni mieszkańcy gminy, realizując swoje potrzeby medyczne i edukacyjne.

Warty prawie 320 tys. zł pojazd został zakupiony dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (w wysokości ponad 220 tys. zł). Pojazd został wyposażony w stanowisko do przewozu osoby na wózku inwalidzkim, oznakowanie zewnętrzne – światła i piktogramy. Posiada najazdy do wprowadzania osoby na wózku inwalidzkim, a także ułatwiające wsiadanie i wysiadanie uchwyty.

REKLAMA

Samochód będzie regularnie przewoził osoby z niepełnosprawnościami na zajęcia rehabilitacyjne, wizyty lekarskie czy do placówek oświatowych. Transport odbywa się na podstawie wniosków osób uprawnionych, które przyjmowane są w Urzędzie Gminy. Wyjazdy realizowane są w przypadku konieczności podróży w związku z wizytą lekarską, rehabilitacją czy do szkoły oraz w innych uzasadnionych sytuacjach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.