Czernikowo. Sprawę urzędową załatwisz on-line

Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Pixabay

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i wprowadzonym na terenie kraju stanem epidemii, wiele urzędów i instytucji zmieniło zasady swojego funkcjonowania. Podobne decyzje podjął także Urząd Gminy w Czernikowie i jednostki mu podległe.

Od 16 marca do odwołania Urząd Gminy Czernikowo, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Obsługi Szkół i Urząd Stanu Cywilnego będą zamknięte dla interesantów. Chodzi o ograniczenie bezpośredniego kontaktu pomiędzy mieszkańcem, a pracownikiem i zachowanie środków ostrożności, zgodnych z wytycznymi ministerialnymi. Wszystkie pilne sprawy można załatwiać telefoniczne pod numerem: (54)287-50-01 oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: info@czernikowo.pl. Dokumenty można również wysyłać pocztą tradycyjną lub za pośrednictwem platformy ePUAP. Urząd udostępnił także punkt podawczy, z którego można skorzystać po wcześniejszym umówieniu. Tomasz Krasicki, wójt gminy Czernikowo, zachęca do kontaktu drogą on-line w trosce o zdrowie swoje, bliskich i pracowników gminnych.

REKLAMA

Do odwołania zamknięte zostało również Prywatne Targowisko Gminne przy ul. Kolejowej 3. Odwołano także szkolenie na rolników, dotyczące tematyki ASF i ptasiej grypy, zaplanowane na 26 marca. Dla użytkowników zamknięta pozostaje także Gminna Biblioteka Publiczna. W tym przypadku ważna informacja dla czytelników jest taka, że termin zwrotu materiałów bibliotecznych został automatycznie przedłużony o 90 dni. O ograniczenie wizyt apeluje także Gminny Zakład Komunalny. Praca inkasentów w terenie została wstrzymana. GZK w Czernikowie podjął w związku z tym decyzję, że faktury za wodę i ścieki będą wystawiane na podstawie średniej z trzech ostatnich odczytów, pomniejszoną o 10 proc. i wysłane pocztą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *