Czernikowo: Policjanci zdążyli z pomocą

112 Box2 Czernikowo Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Funkcjonariusze z komisariatu w Dobrzejewicach uratowali życie 63-latkowi podczas patrolu. Dzięki szybkiej reakcji nieprzytomny mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.

Do niecodziennego zdarzenia doszło wczoraj około 10:00. Policjanci patrolujący rejon drogi krajowej numer 10 prowadzącej w kierunku Warszawy dostrzegli nagle na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną zator na drodze. Przy jednym z pojazdów widać było gromadzące się osoby.

REKLAMA

Okazało się, że pasażerka, która jechała autem z mężczyzną, zauważyła u niego niepokojące objawy. Gdy policjanci podbiegli w to miejsce, stwierdzili iż mężczyzna był nieprzytomny. Starszy sierżant Paweł Mrówczyński natychmiast przystąpił do pomocy jednemu ze świadków, który już starał się udzielać pomocy przedmedycznej. Ponieważ istniało podejrzenie, że może chodzić o kwestie kardiologiczne, wykonywano masaż serca. Dwie policjantki, mł. asp. Mirosława Muchewicz i sierż. szt. Sylwia Kolczyńska od razu przystąpiły do kierowania ruchem oraz bieżącego informowania dyżurnego o zaistniałej sytuacji.

63-latek odzyskał przytomność, jednak z racji na jego poważny stan zdrowia został on zabrany do szpitala powiatowego w Lipnie, a stamtąd przetransportowany helikopterem do Włocławka.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *