Czas na zmianę. Zaplanuj karierę, podnieś kwalifikacje i zdobądź doświadczenie

Wiadomości
fot. Pixabay

Projekt “Czas na zmianę” realizowany jest przez Fundację Akademia Rozwoju w ramach projektu grantowego „Lokalne Ośrodki Włączenia Społecznego Ziemia Gotyku”. Skierowany jest do mieszkańców gmin Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie, Chełmża oraz miasta Chełmża. Będzie realizowany do 10 października.

Udział w projekcie “Czas na zmianę” jest bezpłatny. Mogą zgłosić się do niego osoby powyżej 18. roku życia, które są bezrobotne lub bierne zawodowo, nie kształcą się i nie szkolą i zamieszkują na obszarze, objętym Lokalną Strategią Rozwojową. W tym wypadku chodzi o gminy Łubianka, Łysomice, Papowo Biskupie i Chełmża oraz o miasto Chełmża. W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w warsztatach grupowych i indywidualnych z doradztwa zawodowego oraz umiejętności społeczno-komunikacyjnych. Planowane jest zorganizowanie min. 16 takich spotkań. Będą odbywać się także spotkania z terapeutą i psychologiem, warsztaty zawodowe czy spotkania integrujące. Uczestnicy mogą liczyć na darmowe materiały szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdów, poczęstunek w trakcie warsztatów i profesjonalną kadrę szkoleniową.

REKLAMA

W ramach projektu “Czas na zmianę” uczestnicy zyskają także możliwość odbycia staży u chętnych pracodawców. Ważne jest, że pracodawca, który zgłosi się do projektu, nie będzie ponosił żadnych kosztów, związanych z odbywaniem staży, przez cały okres ich trwania. Pracodawca może także przeprowadzić wcześniej rozmowę kwalifikacją z przyszłym stażystą. Uczestnicy projektu mogą liczyć na bezpłatne przeszkolenie pod kątem konkretnego pracodawcy oraz zwrot kosztów za badania lekarskie.

Projekt dofinansowywany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Realizowany jest od 1 marca do 10 października i pochłonie łącznie niemal 130 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *