Czas na wiosenne porządki w gminie Chełmża. Kiedy odbędzie się akcja “Wiosna”?

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Pixabay.com

Wiosenne porządki w gminie Chełmża to już tradycja. Co roku w okolicach połowy kwietnia mieszkańcy włączają się w porządkowanie swojego otoczenia. Tym razem akcja odbędzie się od 11 do 13 kwietnia.

Akcja “Wiosna 2019” rozpocznie się 11 kwietnia (czwartek) i potrwa do 13 kwietnia (sobota). W gminie Chełmża to już tradycja, że w okolicach połowy kwietnia odbywają się wiosenne porządki.

REKLAMA

“Nadeszła wyczekiwana wiosna, przyroda budzi się ze snu… Ale żeby mogła rozkwitnąć potrzebuje miejsca wolnego od śmieci. Dlatego zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, organizacje społeczne do wspólnych działań na rzecz czystego środowiska w naszych miejscowościach” – tak Urząd Gminy Chełmża zachęca do udziału w akcji.

Jak można się przyłączyć? Najlepiej w tej sprawie skontaktować się ze swoim sołtysem. Oni nie tylko wskażą nam teren do sprzątania, ale także będą rozdawać rękawice oraz worki na odpady.

Odbiorem zebranych odpadów po przeprowadzonej akcji zajmie się Zakład Usług Komunalnych WODKAN.

“Akcja stała się już stałym punktem kalendarza działań Gminie Chełmża i co roku motywuje grupy mieszkańców do czynienia swojego otoczenia czystszym, zdrowszym i bardziej estetycznym” – wskazują urzędnicy.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *