Czas na regaty. Co nas czeka w ten weekend w Zalesiu?

Box1 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W ten weekend na Jeziorze Chełmżyńskim odbędą się Regaty o Puchar Toruńskiego Klubu Żeglarskiego. Najlepszym miejscem do obserwacji będzie duża plaża na terenie ośrodka w Zalesiu.

Regaty organizowane przez Toruński Klub Żeglarski rozpoczną się w sobotę (25 maja) o godz. 10.30. Zostaną przeprowadzone z podziałem na klasy Optimist gr. B i Laser 4.7/Radial. Zawodnicy popłyną o Puchar TKŻ i Puchar Polski w klasie Optimist gr. B.

REKLAMA

W regatach mogą wziąć udział zawodnicy posiadający licencję zawodniczą PZŻ+OC, aktualne badania lekarskie, opłaconą składkę PSKO 2019, certyfikat lub świadectwo pomiarowe jachtu. Zgłoszenia finalne 24 maja są możliwe w godz. 17-20, a 25 maja od godz. 8.30 do 10.30. Wpisowe w biurze organizatora kosztuje 60 zł.

Najlepszym miejscem do obserwacji rywalizacji będzie duża plaża na terenie ośrodka rekreacyjno-wypoczynkowego w Zalesiu. Planowanych jest łącznie siedem wyścigów – w sobotę od godz. 11 do 17, a w niedzielę – od godz. 10.30-13.30. Co w programie imprezy?

O godz. 18 w sobotę zaplanowano ognisko dla uczestników regat oraz koncert zespołu szantowego. Zakończenie imprezy w niedzielę o godz. 15.

Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *