Czas na gęsinę! [WIDEO]

Box1 Wiadomości Województwo Zławieś Wielka
Degustacja podczas festiwalu gęsiny

W długi weekend towarzyszący Świętu Niepodległości już po raz dziesiąty odbędzie się Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku. Jest to część organizowanej przez Województwo Kujawsko-Pomorskie akcji „Kujawsko-Pomorska gęsina na św Marcina”. To znakomita okazja do poznania kulinarnych tradycji Kujaw i Pomorza i spędzenia wolnego czasu z rodziną.

Kujawsko-Pomorski Festiwal Gęsiny w Przysieku odbędzie się w tym roku w dn. 9.11-10.11 w Przysieku k. Torunia. Jak co roku na gości imprezy czekają prezentacje kulinarne kuchennych mistrzów. W tym roku na oczach publiczności pyszne specjały przyrządzą m.in. Michel Moran (znany widzom jako juror polskich edycji programów MasterChef i MasterChef Junior) oraz Agata Wojda – czterokrotna zdobywczyni Bib Gourmand Michelin, uznana przez polską edycję przewodnika kulinarnego Gault & Millau za najlepszą kobietę szefa w Polsce. Po pokazach możliwa będzie degustacja przysmaków.

REKLAMA

Już tradycyjnie na kiermaszu będzie można zaopatrzyć się w regionalne produkty, przysmaki z gęsiny czy wyroby rękodzielnicze. Nie zabraknie atrakcji dla młodszych i starszych uczestników festiwalu. Dla dzieci przygotowano warsztaty artystyczne, edukacyjne i kulinarne. Nieco starsi miłośnicy aktywności fizycznej mogą wziąć udział w rajdzie rowerowym, który odbędzie się w niedzielę 10 listopada (start – Fort VII, meta – Przysiek). Organizatorzy zapowiadają też konkursy z nagrodami.

Do Przysieka k.Torunia można dojechać z Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Inowrocławia i Włocławka bezpłatnymi autobusami. Autobusy z Torunia będą kursować co pół godziny – pierwszy o 9.30, ostatni o 15.30. Odjazd z Placu Świętej Katarzyny (autobus po drodze zatrzymuje się także na Osiedlu Młodych). Na kursy spoza Torunia obowiązuje rezerwacja miejsc.

Więcej informacji:
https://www.kujawsko-pomorskie.pl/informacje-prasowe/35013-przepisy-na-smaczne-dania-z-gesina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *