Ćwiczenia obronne KOBRA

Chełmża
fot. Marcin Seroczyński

Ćwiczenia obronne o kryptonimie „KOBRA 19” odbywały się w dniach 15-17 października w całym województwie kujawsko-pomorskim. Celem takich ćwiczeń jest doskonalenie procedur w zakresie przekazywania informacji w procesie reagowania kryzysowego oraz wspólnej pracy służb mundurowych w sytuacji zagrożenia konfliktem zbrojnym. 

Na terenie Chełmży 16 października zorganizowano ćwiczenia w konkatedrze, gdzie grupa niezidentyfikowanych osób podłożyła ładunek wybuchowy, podczas gdy wewnątrz budynku przebywała młodzież. Po przybyciu służb mundurowych między pracownikami zostały wydzielone zadania zgodne z przyjętymi procedurami. 

REKLAMA

W ćwiczeniach uczestniczyło Starostwo Powiatowe w Toruniu, Urząd Miasta Chełmży, a także ćwiczące jednostki samorządu terytorialnego z powiatu toruńskiego. 

Akcja obronna KOBRA odbywała się także na terenie ujęcia wody podziemnej w Małej Nieszawce. Atak dotyczył skażenia ujęcia wody. 

„Kobra 19” odbyła się zgodnie z „Programem Szkolenia Obronnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2019-2024”, „Planem Szkolenia Obronnego Powiatu Toruńskiego na 2019 rok”, „Planem Szkolenia Obronnego Miasta Chełmża na 2019 rok”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *