Co zmieni się w powiatowych szkołach?

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu [wizualizacja]

W trakcie zimy powstało kilka koncepcji, planów i projektów dotyczących powiatowych szkół, których realizacja zacznie się już niebawem.

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży prace już trwają. Obecnie trwa tam dostosowywanie ochrony przeciwpożarowej do zaleceń Straży Pożarnej. W tym roku na szkole pojawi się nowa elewacja. Nastąpi także modernizacja sal komputerowych i serwerowni.

REKLAMA

– Nowe podłogi, drzwi i świeża farba na ścianach sal lekcyjnych z pewnością sprawią, że przyjemniej będzie wracać po wakacjach do szkoły. Nowe instalacje pozwolą także na wydzielenie serwerowni oraz wyposażenie jej w sprzęt komputerowy – czytamy na stronie powiatu.

W ZS im. UE w Chełmży zaplanowano ocieplenie elewacji i dachu, a także wymianę niezbędnej stolarki okiennej i drzwi.

W Gronowie powstanie nowa, pełnowymiarowa hala sportowa. Jej budowa rozpocznie się w kwietniu.

– Z trybun mecze będzie mogło śledzić 250 kibiców. Z hali do głównego budynku szkoły będzie prowadził łącznik, który pomieści: szatnie, siłownię, salę fitness i pomieszczenia administracyjne. Budynek będzie dostępny dla osób niepełnosprawnych i ekologiczny – ogrzewany przez pompy ciepła i instalację fotowoltaiczną – napisano na powiatowej stronie internetowej.

W Gronowie powstanie także nowa hala na maszyny i narzędzia rolnicze. Firmę, która zajmie się jej budową, wyłoni przetarg.

W internacie natomiast zaplanowana modernizacja łazienek i natrysków na wszystkich trzech kondygnacjach. W przygotowaniu jest także wymiana systemu ogrzewania w szkolnym warsztacie.

Więcej informacji o planach inwestycyjnych znajdziecie TUTAJ.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *