Większość pasażerów auta pochodziła z gminy Czernikowo. Czy kierowca był pijany?

112 Box2 Chełmża Czernikowo Gmina Chełmża Łubianka Lubicz Łysomice Obrowo Wiadomości Zławieś Wielka
Fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu

Tym wypadkiem żyły dziś dwie gminy: Obrowo (gdzie do niego doszło) i Czernikowo (skąd pochodzą ofiary i poszkodowani). Doszło do niego kilka minut po północy, ok. 100 m od stacji paliw Orlen w Obrowie. Opel corsa wypadł z łuku drogi, przekoziołkował i wylądował na dachu. Śmierć poniosły dwie osoby, a w aucie znajdowało się kolejnych pięć…

O godzinie 00.07 centrum ratownicze otrzymało zgłoszenie, już cztery minuty później dyspozycję otrzymały jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych znajdujących się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym.

REKLAMA

Na miejsce wypadku dojechały wozy Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrzejewic (jeśli chodzi o straż pożarną). Na szczęście dla poszkodowanych, ponieważ jest jedną z najlepiej wyposażonych i przeszkolonych jednostek przy drodze krajowej nr 10.

Dość szybko na miejscu znalazła się również policja oraz pogotowie, które zabezpieczyły miejsce wypadku oraz poszkodowanych.  Oprócz dwóch wozów z OSP Dobrzejewice na miejscu pracowała również OSP Kawęczyn, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 z PSP w Toruniu, trzy karetki pogotowia, dwa patrole policji, pomoc drogowa i prokurator.

Służby znajdujące się na miejscu musiały zabezpieczyć ciało kierowcy, które znajdowało się poza samochodem. Był to 32-letni mężczyzna z gminy Czernikowo. Do niego prawdopodobnie należało auto, opel corsa. Druga ofiara została przygnieciona autem. Jej identyfikacja zakończyła się w godzinach popołudniowych. Policji udało się ustalić, że był to 21-latek z gminy Kikół.

Praca służb zakończyła się nieco przed świtem.

– Dodatkowo autem podróżowało pięć kolejnych osób. Zaraz po wypadku do toruńskich szpitali trafiło dwóch 16-letnich chłopców i 24-letni mężczyzna. Nadto do toruńskiej Izby Wytrzeźwień trafił 32- letni pasażer, a do policyjnego aresztu 29-latek, który okazał się być osobą poszukiwaną. – czytamy w oficjalnym komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Widoczne na zdjęciach auto oprócz śladów korozji, miało charakterystyczną dla miłośników szybkiej jazdy naklejkę. Służby przyznają, że nie jechało z przepisową prędkością, jednak nie potwierdzają pogłoski, że było to aż 130 km na godz. 

Większość pasażerów auta pochodziła z gminy Czernikowo. Najprawdopodobniej kierowca miał zamiar podwieźć kogoś z pasażerów do Torunia, dlatego auto kierowało się w tym kierunku. Podanie do informacji publicznej, czy zmarły kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu było na tym etapie niemożliwe. To może wykazać dopiero sekcja zwłok. 

– Teraz okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśniają policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu – informuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowa policji. – Osoby, które były świadkami tego zdarzenia lub mogą pomóc w prowadzonym śledztwie proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Toruniu: ul. Grudziądzka 17 lub pod numerami telefonów nr 56 641 26 07, 56 641 26 09, 112 lub 997.

Mieszkańcy Czernikowa i okolic są poruszeni wypadkiem. Rankiem wielu próbowało ustalić, czy w samochodzie nie znajdował się ktoś im bliski. Nie wszyscy mieli szczęście usłyszeć, że ich syna tam nie było. Facebookowy profil zmarłego kierowcy zasypują komentarze. 14 listopada umieścił tam cytat z tragicznie zmarłego aktora Paula Walkera “Jeżeli kiedyś prędkość mnie zabije, nie płaczcie, bo ja będę się wtedy uśmiechał”…

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

1 thought on “Większość pasażerów auta pochodziła z gminy Czernikowo. Czy kierowca był pijany?

  1. Jest mi strasznie przykro ze moj przyjaciel taks sie zagubil w zyciu. Alkohol i narotyki to zguba kazdego czlowieka… O wypadku dowiedzialam sie dzis… jeszcze ten cytat “Jeżeli kiedyś prędkość mnie zabije, nie płaczcie, bo ja będę się wtedy uśmiechał”… dlaczego ludzie wybieraja taka droge? Obserwujmy naszych bliskich starajmy sie im pomoc wyjsc z nalogow. Czasem wystarczy po prostu wyciagnac reke . Andrzej ty sie tak zgubiles a my ci nie pomoglismy… czuje sie wspolwinna bo sie wypielam bo nie pomoglam ci kiedy nie wiedziales ktoredy isc przez to cholerne zycie … czemu nie zapioles pasow ? czy naprawde sie teraz usmiechasz? zawsze spotykalismy sie na wszystkich swietych w mazowszu a teraz to ja przyjde odwiedzic Ciebie … i zapalic swieczke…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *