Co marszałek województwa przekazał na WOŚP?

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Domowe przetwory marszałka Piotra Całbeckiego, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę. Nieodłącznym elementem wydarzenia są licytacje. Tradycyjnie na aukcję WOŚP coś od siebie przekazał w tym roku również marszałek województwa Piotr Całbecki. Co można wylicytować?

– Jestem dumny, przede wszystkim z wolontariuszy – że wierzycie w to, co robicie, że co roku zbieracie miliony złotych nie po to, aby licytować kto więcej, ale po to, by wspólnie pomóc drugiemu człowiekowi. Fantastyczne rzeczy dzieją się w Polsce, to jest przykład naszej solidarności. Dziękuję Wam za to – mówi Piotr Całbecki.

REKLAMA

W tym roku marszałek przekazał na aukcję Orkiestry m.in. przetwory zrobione własnoręcznie z owoców i warzyw z przydomowego ogrodu. Skrzynki wypełnione własnoręcznie zrobionymi przetworami trafiły do regionalnych sztabów  WOŚP w Toruniu i Bydgoszczy. W środku znajdują się kompot z żółtej czereśni, konfitura z czarnej porzeczki, konfitura malinowa i żółta dynia w zalewie. Licytacje dostępne na stronie bydgoskiego i toruńskiego sztabu orkiestry.

Ale to nie wszystkie dary ofiarowane WOŚP przez marszałka Piotra Całbeckiego. Wylicytować będzie można także m.in. pióro marszałka województwa oraz album fotograficzny i regionalne produkty, a także fartuch kuchenny z autografem Karola Okrasy oraz podobny fartuch z podpisem Roberta Makłowicza.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.