Co dalej ze szkołą w Sławkowie? Gmina Chełmża złożyła zażalenie do ministerstwa edukacji

Box2 Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Wczoraj posłanka PiS Iwona Michałek oznajmiła, że udało się obronić Szkołę Podstawową w Sławkowie przed likwidacją. Urząd Gminy Chełmża zdecydował się jednak złożyć zażalenie na negatywną opinię Kuratorium Oświaty dotyczącą zamiaru likwidacji placówki.

W środę Iwona Michałek triumfalnie ogłosiła, że udało się obronić Szkołę Podstawową w Sławkowie przed likwidacją. Okazuje się jednak, że sprawa nie jest jeszcze przesądzona.

REKLAMA

– Zgodnie z procedurą gmina Chełmża złożyła zażalenie do Ministerstwa Edukacji Narodowej na tę negatywną opinię Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy – mówi Ewa Pudo, sekretarz gminy Chełmża. – Teraz czekamy na rozstrzygnięcie. Trudno mi powiedzieć, kiedy będzie odpowiedź.

Przypomnijmy: plany gminy Chełmża są takie, że zlikwidować placówkę w Sławkowie. W jej miałaby funkcjonować filia podstawówki w Grzywnie (zerówka i klasy I-III). Starsi uczniowie mieliby się uczyć w Grzywnie.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *