Co dalej z przychodnią w gminie Zławieś Wielka? Idą zmiany

Box1 Wiadomości Zławieś Wielka
Fot. Pixabay

Mieszkańcy na jakość usług medycznych, świadczonych przez Revital Medic w Górsku, Rzęczkowie i Złejwsi Wielkiej, narzekają od lat. Składane skargi odbijały się jednak bez echa. Wójt Jan Surdyka zdecydował ostatecznie o wypowiedzeniu umowy na świadczenie usług i zmianie podmiotu leczniczego.

Problemy z jakością usług zdrowotnych, świadczonych przez Revital Medic w gminie Zławieś Wielka, mieszkańcy dobrze znają.

REKLAMA

W ciągu ostatnich dwóch lat nie było chyba zebrania wiejskiego, na którym nie zgłaszano by skarg na jakość usług zdrowotnych, do tego niezliczona ilość rozmów bezpośrednich i telefonicznych z niezadowolonymi pacjentami. Każda skarga naszego mieszkańca była zgłaszana bezpośrednio osobie prowadzącej firmę Revital Medic w Toruniu, nie przynosiło to jednak oczekiwanych efektów, a ewentualna poprawa obsługi pacjentów była znikoma i najczęściej krótkotrwała – informuje Jan Surdyka, wójt gminy Zławieś Wielka.

Ostatecznie umowa dzierżawy oraz umowa na świadczenie usług zdrowotnych została Revital Medic wypowiedziana przez gminę w czerwcu 2020 r. Okres wypowiedzenia upłynie wraz z końcem 2020 r. Oznacza to, że od stycznia 2021 r. opiekę medyczną nad mieszkańcami gminy Zławieś Wielka przejmie nowy podmiot leczniczy. Zostanie nim Centrum Medyczne IKAR – Borowicz z Bydgoszczy. Czy to poprawi sytuację opieki zdrowotnej na terenie gminy?

Decyzja o rozstaniu się z dotychczasowym świadczeniodawcą nie była łatwa, ale konieczna ze względu na dobro naszych mieszkańców. Wyrażam nadzieję, że jej efektem będzie zwiększenie jakości i dostępności do świadczeń zdrowotnych dla każdego z nas, a opieka medyczna przyjmie oczekiwany od wielu lat wymiar, zgodny z obowiązującymi standardami – podsumowuje wójt Jan Surdyka.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *