Co dalej z pałacem w Nawrze? Czy czeka go lepszy los?

Box2 Gmina Chełmża Powiat toruński Wiadomości Województwo

Pałac w Nawrze czeka na gospodarza od kilku lat. Sprawa przekazania go na rzecz województwa przeciąga się. Już latem mówiło się o finiszu rozmów, niestety… trzeba jeszcze poczekać.

Pałac odwiedziliśmy latem. Piękna pogoda nie zamaskowała tego, że dach obiektu się sypie, a strop w jednym miejscu się zarwał. Teren był wyposażony w alarm, ale cóż z tego, gdy jest dostępny dla wszystkich, a park przypomina dżunglę?

REKLAMA

O pałacu pisały “Nowości”, otrzymując niezmiennie tą samą odpowiedź z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego:

Samorząd województwa podtrzymuje dotychczasowe deklaracje dotyczące przejęcia pałacu w Nawrze. Zakończono już wszystkie czynności prawne związane z przejęciem nieruchomości przez spadkobierców, co pozwoli wkrótce rozpocząć rozmowy z rodziną nad przejęciem nieruchomości i opracować harmonogram prac rewitalizacyjnych związanych z planem utworzenia w obiekcie Muzeum Historii Ziemiaństwa.

Tymczasem wieś może doczekać się kolejnej publikacji. Przemysław Liczbik zbiera materiały do książki. Oby nie stała się ona dokumentacją po istniejącym tu niegdyś pałacu…

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *