Chwila do zadumy. W Osieku nad Wisłą odbył się Koncert Wielkopostny [ZDJĘCIA]

Box2 Obrowo Powiat toruński
Fot. nadesłane

Artyści związani z Osiecką Grupą Teatralno-Wokalną oraz scholą „Źródło” zaprosili mieszkańców gminy do udziału w świątecznym koncercie wielkopostnym. Ten odbył się w sobotę 13 kwietnia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą.

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć tradycyjne oraz współczesne pieśni wielkanocne, przeplatane montażem słowno-muzycznym związanym z misterium paschalnym.

REKLAMA

– Wydarzenie miało charakter refleksyjny, oddający atmosferę Wielkiego Tygodnia – czasu przygotowań do świąt Wielkanocny – mówi Ewelina Mytlewska, współtwórczyni wieczoru. – Poezja nawiązująca do Misterium, a także towarzysząca spotkaniu oprawa multimedialna, pozwoliła nam wszystkim na chwilę rozważań i zadumy.

Do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przybyły tłumy. Świątynia wypełniona była po brzegi. Koncert zainaugurował występ scholi „Źródło”. W jej skład wchodzi 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży. Następnie zaprezentowała się Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna. Muzykom towarzyszyli instrumentaliści: Mirosław Zduński, grający na pianinie, Sebastian Kamiński oraz Marta Adamska ze skrzypcami. Na flecie poprzecznym zaprezentowali się: Aleksanda Cymer i Zuzanna Mytlewska, dodatkowo grająca na djembe. Przy pomocy gitary akustycznej atmosferę świąt przywołała do Osieka Ewelina Mytlewska. Wspólnie stworzyli niezwykły koncert, któremu przyświecało hasło „Daj mi usłyszeć Twój głos”.

– Tytuł to bezpośrednie zwrócenie się w modlitwie do Boga – komentuje Ewelina Mytlewska. – Stoimy przed najważniejszym dla chrześcijan świętem. Chcieliśmy przypomnieć mieszkańcom, by w tym chaosie dnia codziennego i wielu przygotowań, nie zapomnieli o najważniejszym – o Bogu.

Pierwszy koncert wielkanocny odbył się w gminie Obrowo trzy lata temu. Frekwencja za każdym jest stuprocentowa. Czy uda się ten muzyczny akcent na stałe wpisać w kalendarz gminnych wydarzeń kulturalnych?

– Bardzo byśmy tego chcieli – dodają muzycy.

Tego pragną także mieszkańcy, którzy nie kryją swojego zadowolenia z profesjonalnego przygotowania uroczystości. Zachwalają nie tylko oprawę muzyczną, ale także talent wszystkich artystów.

– Chwilę po koncercie podeszła do nas jedna z pań i powiedziała, że takie koncerty są dla niej niezwykle ważne – komentuje współtwórczyni wieczoru. – Inna zachwalała nasze przemiany. To, że potrafimy jednego dnia przygotować zabawny kabaret, innego zaś stworzyć wzruszający koncert i sprawić, że w oku zakręci się łza.

W sobotnim wieczorze, oprócz mieszkańców, udział wzięli zaproszeni goście, w tym wójt gminy Andrzej Wieczyński.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *