Chłop potęgą jest i basta! [FELIETON]

Box2 Felietony i opinie
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa, fot. nadesłane

I to pokazał. Dzięki Państwa głosom, głosom mieszkańców obszarów wiejskich, zdobyliśmy 27 mandatów do Parlamentu Europejskiego. Tym samym uzyskaliśmy wyraźną przewagę nad naszymi konkurentami.

To dobrze, bo potrzebna nam jest silna reprezentacja w unijnych strukturach, gdzie do tej pory zapadały decyzje korzystne przede wszystkim dla największych. Tymczasem to kraje naszego regionu wnoszą powiew świeżości. Europa wyrosła na tradycjach chrześcijańskich, czy to się komuś podoba, czy nie. Mamy bogatą kulturę i mamy wartości. A o tych ostatnich chyba trochę już zapomniano.

REKLAMA

Tegoroczne wybory pokazały, że te wartości są dla ludzi ważne, że ludzie nie chcą decydowania za nich, że są za Europą ojczyzn, Europą wartości. I może sobie bajki opowiadać nasz były prezydent, który twierdzi, że tam, gdzie wygrał PiS, ludzie nie płacą podatków, a tam, gdzie lepszy wynik uzyskała Koalicja Europejska, to tereny, na których żyją ludzie przedsiębiorczy, płacący podatki.

To skandaliczna wypowiedź. Politykom nie godzi się obrażać mieszkańców wsi. Świadczy ona tylko o tym, że były prezydent Komorowski do dziś nie zrozumiał, dlaczego przegrał on i ugrupowanie, z którego się wywodzi. Ale to ich problem.

Ja natomiast bardzo Państwu dziękuję za liczny udział w wyborach. Cieszę się, że doceniają Państwo naszą pracę. Dalej będziemy realizować nasz program i wyrównywać szanse wszystkim naszym Rodakom, bo Polska jest jedna. Musimy dalej być solidarni.

Przed nami kolejne, obywatelskie zadania. Najbliższe będą wybory do Izb Rolniczych, czyli do rolniczego samorządu. My, rolnicy, weźmy w nich udział i wybierajmy najlepszych spośród nas. Znamy się nawzajem. Wiemy, kto co potrafi. Wybierzmy odpowiedzialnie, aby zwyciężyli najlepsi, a oni sami, aby wiedzieli, że mają za sobą silne poparcie środowiska. To będzie budowało siłę rolniczego samorządu. To od nas zależy, jaki to będzie samorząd, jedyna organizacja reprezentująca wszystkich rolników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *