Chłop potęgą jest i basta [FELIETON]

Box2 Felietony i opinie
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa

Szanowni Państwo, kampania wyborcza sięgnęła zenitu. Opozycja, jak w jakiejś malignie, powtarza w kółko, że najważniejsze to odsunąć PiS od władzy. Nie jest ważny program dla Polski, tylko wojna z demokratycznie wybraną większością parlamentarną i jej rządem.

Działacze Platformy, Nowoczesnej, Zielonych, Biedroniów, Lewicy, farbowanego PSL i zwolenników pogubionego Kukiza, jakiegoś dziwnego sojuszu, który nazwał się Konfederacją, choć dzieli ich właściwie wszystko, bo i gospodarka, i sprawy społeczne, i stosunek do nowych mód obyczajowych, takich jak dyktat środowisk LGBT, i właściwie trudno wskazać, gdzie mają wspólne zdanie, to łączy jedno – odsunąć PiS od władzy. Nie dyskusja, jak lepiej zarządzać naszymi wspólnymi sprawami, jak zapewnić każdemu, niezależnie od miejsca zamieszkania, statusu społecznego i zawodu, możliwości rozwoju i realizacji aspiracji życiowych, tylko odsunąć PiS od władzy. Obrażanie tych, którzy obdarzyli nas zaufaniem 4 lata temu, powierzając właśnie PiS-owi naprawianie państwa po 8 latach błędów, bezradności, a może i złej woli rządów PO-PSL, stało się normą wśród zwolenników „totalnej opozycji”. Ci, którzy sami siebie uważają za jakąś „elitę”, w pogardzie mają „mohery” z Radia Maryja, także tych, których były prezydent Komorowski wyzywał, że nie płacą podatków i głosują na PiS, także „potomków chłopów pańszczyźnianych”, jak „inteligent Stuhr” nazwał mieszkańców wsi. Ile trzeba mieć w sobie pychy i bezczelności, by tak traktować rodaków, Polki i Polaków, obywateli tego samego kraju? Niektórzy z tzw. elity nie cierpią PiS, bo nienawidzą „Kaczora”, choć o tym jednym z najwybitniejszych polskich polityków, poza „papką” TVN i „Gazety Wyborczej”, nic nie wiedzą. Cóż począć? Polemika z głupotą tylko niepotrzebnie ją nobilituje. My „róbmy swoje”, jak śpiewał Młynarski. Nie dajmy się ogłupiać. Idźmy na wybory, bo mamy prawo decydować o sprawach naszej ojczyzny. Głosujmy na tych, którzy coś robią, choć czasem popełniają błędy, a nie na tych, którzy zieją jadem i potrafią tylko podkładać innym nogę.

REKLAMA

1 thought on “Chłop potęgą jest i basta [FELIETON]

  1. A czym jak nie ziejącym jadem bluzgiem na opozycję i wszystkich o odmiennym od PiS zdaniu jest ten wątpliwej intelektualnie jakości elaborat. Jeszcze raz pisowski aparatczyk zakłamuje rzeczywistość i odwraca kota ogonem. Pan minister przed wyborami mówi do zaślepionych obrzydliwą propagandą TVP wyborców PiS, a powinien zwracać się do wszystkich głosujących. Dziwię się, że Redakcja dopuszcza taki hejt do publikacji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *