Chłop potęgą jest i basta [FELIETON]

Box2 Felietony i opinie
Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa

Szanowni Państwo, kampania wyborcza sięgnęła zenitu. Opozycja, jak w jakiejś malignie, powtarza w kółko, że najważniejsze to odsunąć PiS od władzy. Nie jest ważny program dla Polski, tylko wojna z demokratycznie wybraną większością parlamentarną i jej rządem.

Działacze Platformy, Nowoczesnej, Zielonych, Biedroniów, Lewicy, farbowanego PSL i zwolenników pogubionego Kukiza, jakiegoś dziwnego sojuszu, który nazwał się Konfederacją, choć dzieli ich właściwie wszystko, bo i gospodarka, i sprawy społeczne, i stosunek do nowych mód obyczajowych, takich jak dyktat środowisk LGBT, i właściwie trudno wskazać, gdzie mają wspólne zdanie, to łączy jedno – odsunąć PiS od władzy. Nie dyskusja, jak lepiej zarządzać naszymi wspólnymi sprawami, jak zapewnić każdemu, niezależnie od miejsca zamieszkania, statusu społecznego i zawodu, możliwości rozwoju i realizacji aspiracji życiowych, tylko odsunąć PiS od władzy. Obrażanie tych, którzy obdarzyli nas zaufaniem 4 lata temu, powierzając właśnie PiS-owi naprawianie państwa po 8 latach błędów, bezradności, a może i złej woli rządów PO-PSL, stało się normą wśród zwolenników „totalnej opozycji”. Ci, którzy sami siebie uważają za jakąś „elitę”, w pogardzie mają „mohery” z Radia Maryja, także tych, których były prezydent Komorowski wyzywał, że nie płacą podatków i głosują na PiS, także „potomków chłopów pańszczyźnianych”, jak „inteligent Stuhr” nazwał mieszkańców wsi. Ile trzeba mieć w sobie pychy i bezczelności, by tak traktować rodaków, Polki i Polaków, obywateli tego samego kraju? Niektórzy z tzw. elity nie cierpią PiS, bo nienawidzą „Kaczora”, choć o tym jednym z najwybitniejszych polskich polityków, poza „papką” TVN i „Gazety Wyborczej”, nic nie wiedzą. Cóż począć? Polemika z głupotą tylko niepotrzebnie ją nobilituje. My „róbmy swoje”, jak śpiewał Młynarski. Nie dajmy się ogłupiać. Idźmy na wybory, bo mamy prawo decydować o sprawach naszej ojczyzny. Głosujmy na tych, którzy coś robią, choć czasem popełniają błędy, a nie na tych, którzy zieją jadem i potrafią tylko podkładać innym nogę.

REKLAMA

1 thought on “Chłop potęgą jest i basta [FELIETON]

  1. A czym jak nie ziejącym jadem bluzgiem na opozycję i wszystkich o odmiennym od PiS zdaniu jest ten wątpliwej intelektualnie jakości elaborat. Jeszcze raz pisowski aparatczyk zakłamuje rzeczywistość i odwraca kota ogonem. Pan minister przed wyborami mówi do zaślepionych obrzydliwą propagandą TVP wyborców PiS, a powinien zwracać się do wszystkich głosujących. Dziwię się, że Redakcja dopuszcza taki hejt do publikacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *