Chłop potęgą jest i basta!

Felietony i opinie

I ma cztery lata na spokojną, merytoryczną pracę. Silny mandat do kontynuacji zmian na obszarach wiejskich zobowiązuje. I to bardzo. Mamy „swojego” komisarza – Janusza Wojciechowskiego. Zna on problemy rolnictwa naszej części Europy. Podobnie rozumiemy rolnictwo, ale nie jego zadaniem jest realizowanie naszych spraw. To naszym zadaniem jest przygotowanie takich własnych rozwiązań, które będą służyły polskiemu rolnictwu. Nie będzie tak, jak było za naszych poprzedników, że czegoś nie można, że się nie da, że Unia nam nie pozwoli. Pokazaliśmy już, że się da, i że Unia nie zabrania.

Zapowiedziałem już, że nasze rozwiązania muszą spełniać tylko i wyłącznie minimalne wymagania, jakie wyznacza unijne prawodawstwo. Jeździmy po Europie. Odwiedzamy naszych kolegów rolników w krajach członkowskich. To wszystko jest cenną wiedzą. Jeżeli jakieś korzystne rozwiązania są tam stosowane, to brukselscy urzędnicy nie będą mieli żadnego argumentu, aby nie mogły być one stosowane także u nas.

REKLAMA

Mamy bardzo silne wsparcie prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i całego rządu Zjednoczonej Prawicy, która przecież osiągnęła w tegorocznych wyborach doskonały wynik jako jedyna formacja od 30 lat, która nie musi zawierać strategicznych sojuszy, ale może realizować przez kolejną kadencję własny program.

Teraz to od nas wszystkich zależy, czy ten chłop rzeczywiście jest potęgą i basta. Aby tak stwierdzić za cztery lata, to w najbliższych miesiącach musimy nasze zamiary wypełnić konkretną treścią tego, co chcemy robić. Nie jest istotne, czy tych „unijnych” pieniędzy będzie trochę mniej, czy trochę więcej. To my musimy wiedzieć, jak zrealizować nasze cele.

Zaangażowanie, szukanie najlepszych rozwiązań i konsekwentna ich realizacja to właśnie nasza potęga. I na pewno nie ma miejsca na to, że czegoś nie można, albo czegoś się nie da.

2 thoughts on “Chłop potęgą jest i basta!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *