Chełmża. Zakończył się remont ul. Polnej

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

W Chełmży zakończył się remont ul. Polnej. To kolejna inwestycja w miejską infrastrukturę, która ma realne przełożenie na jakość życia mieszkańców. Ul. Polna świeci teraz nowym blaskiem i jest gotowa do użytku. Co się na niej zmieniło?

Oficjalny odbiór ul. Polnej miał miejsce 22 września. Prace prowadzone były od drugiego tygodnia sierpnia. Łączny koszt przebudowy sięgnął ponad 1,3 mln zł.

REKLAMA

– Inwestycja realizowana była na dwóch odcinkach, łącznie obejmujących całą ulicę, od skrzyżowania z ul. Chełmińskie Przedmieście do skrzyżowania z ul. Dworcową – mówi Zdzisław Stasik, naczelnik Wydziału Gospodarki Miejskiej w Chełmży.

W ramach prac wykonano m.in. nową jezdnię, zjazdy oraz chodniki. Ponadto wykonawca wyłożył nowe krawężniki. Remonty dróg to jedne z ważniejszych inwestycji, bo to one mają bezpośredni wpływ na poruszanie się po mieście. Dzięki przebudowie ul. Polna będzie teraz bardziej przyjazna zarówno dla pieszych, jak i kierowców.

Zadanie zrealizowano przy wsparciu środków budżetu państwa w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Całkowita kwota dofinansowania wyniosła 678 047,00 zł. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *