Chełmża zagra z WOŚP

Box2 Chełmża Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. Choć został do niego jeszcze prawie miesiąc, przygotowania idą pełną parą. Nie inaczej jest w Chełmży, gdzie opracowano już wstępny harmonogram wydarzeń. 

W 2020 roku WOŚP zagra pod hasłem “Wiatr w żagle”. Pieniądze zbierane będą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Jak co roku, Orkiestra rozbrzmi w całej Polsce, przyczyniając się do poprawy jakości sprzętu, który na co dzień służy do ratowania zdrowia i życia.

REKLAMA

Siedziba chełmżyńskiego sztabu WOŚP mieści się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Juliana Prejsa. Udało się już zebrać komplet 50 wolontariuszy, którzy podczas finału zaangażują się w jego sprawne przeprowadzenie. Finał tradycyjnie odbędzie się w niedzielę, jednak w Chełmży pierwsze atrakcje zaplanowano już na dzień wcześniej. 

– Zaczynamy już w sobotę. Początek zaplanowany jest w rozbudowanej siłowni No Limit Fitness, która powstała niedawno przy stadionie Legii Chełmży. Motywem przewodnim tej części będzie sport i zdrowie – mówi Henryk Zatorski, szef chełmżyńskiego sztabu WOŚP. 

Sobota upłynie więc pod znakiem aktywności. Coś dla siebie znajdą fani wioślarstwa i zumby, ale też seniorzy. Sportowo będzie również w samą niedzielę, za sprawą piłkarskiego turnieju dla dzieci i młodzieży.

– W Ośrodku Sportu i Turystyki w Chełmży odbędzie się ogólnopolski turniej piłkarski Legia Cup. Wezmą w nim udział wychowankowie Akademii GOL, które są rozpowszechnione w całej Polsce – opowiada Henryk Zatorski. 

Nie obędzie się także bez tradycyjnego już, ogólnopolskiego biegu “Policz się z cukrzycą”, którego trasa przebiegać będzie ulicami miasta.

–  Nie określiliśmy jeszcze dokładnego dystansu, ale najpewniej będzie to około 7 kilometrów – przewiduje szef chełmżyńskiego sztabu. – Na miejskim rynku pojawi się świąteczna zagroda z reniferem. Będą też stoiska handlowe różnego typu, tak jak ma to miejsce przy okazji kiermaszów świątecznych. Wydawana będzie grochówka, barszcz i bigos.

Atrakcje będą czekać także na miłośników motoryzacji. W tegoroczne granie z orkiestrą zaangażowała się Chełmżyńska Grupa Motocyklowa Łoza. Motocykliści przejadą ulicami i zatrzymają się na rynku, gdzie będzie możliwość nie tylko obejrzeć ich maszyny, ale również zabrać się z nimi na małą przejażdżkę. 

Oprócz tego, będą również możliwe poprawienie swoich umiejętności w prowadzeniu samochodu, przy wsparciu instruktora nauki jazdy, w ramach akcji “Jazda defensywna dla każdego kierowcy”. Wieczorem nie zabraknie oczywiście Światełka do nieba. 

Będzie się działo również w Chełmżyńskim Ośrodku Kultury. Tam zabawę zacznie Powiatowa i Miejska Orkiestra Dęta. Zaprezentują się także mażoretki. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 przygotują teatrzyk, a ich rówieśnicy z SP nr 5 zaprezentują się podczas koncertu kolęd. Fani kulinariów będą mieli okazję spotkać się z Marleną Cichocką – finalistką ostatniej edycji MasterChef. 

– Niedzielę zakończymy w klubie Cuma, mieszczącym się w piwnicach budynku, w którym znajduje się Chełmżyński Ośrodek Kultury – mówi Henryk Zatorski. 

Odbędą się tam koncerty. Dokładny harmonogram nie jest jeszcze znany, ale na scenie pojawić się mają takie zespoły jak toruński Bulwar, poznański Cool Cat, warszawska Eliza A. Tkacz oraz dwa chełmżyńskie, Granda i Bałagan. 

Organizatorzy liczą, że tegoroczna orkiestra pobije wynik z zeszłego roku. Wtedy w mieście udało się zebrać 46 tys. zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *