Chełmża: Wybił dziurę w ścianie przychodni. Wcześniej dokonał włamania w Ostaszewie

112 Box2 Chełmża Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Przedstawiciel jednej z chełmżyńskich przychodni zgłosił, że we wtorek po godzinie 15.00 ktoś wybił otwór w tynku ściany zewnętrznej budynku. Okazało się, że sprawcą jest 21-letni mieszkaniec Chełmży, któremu udowodniono także włamanie w Ostaszewie. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Okazało się, że mężczyzna w trakcie zatrzymania miał przy sobie 0,3 gram marihuany. Wyrządzoną przez niego szkodę wyceniono na 1,5 tys. zł. W piątek prokurator objął zatrzymanego policyjnym dozorem i zobowiązał go do wpłacenia poręczenia majątkowego. Okazało się, że zniszczenie elewacji budynku to nie jedyne przewinienia mężczyzny.

REKLAMA

Na podstawie analizy zabezpieczonych wcześniej śladów kryminalistycznych pozostawionych przez sprawcę na miejscu zdarzenia, udowodniono 21-latkowi, że to on stoi  za kradzieżą z włamaniem w Ostaszewie. Doszło do niej pod  koniec października minionego roku, kiedy to zatrzymany włamał się do gospodarstwa rolnego i  ukradł nagrzewnicę elektryczną – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP Toruń.

Teraz za zniszczenie mienia elewacji przychodni, posiadanie narkotyków i dokonanie kradzieży z włamaniem grozi mu do 10 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *