Chełmża. Wiemy, kiedy ruszą miejskie przedszkola

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Pixabay.com

Zgodnie z decyzją rządu, od 4 maja wznowić działalność mogą m.in. przedszkola. Nie wszystkie samorządy zdecydowały się jednak na tak szybkie ich otwarcie. Chełmżyńskie placówki ruszą jednak już tydzień później – 11 maja.

W Chełmży funkcjonują dwa miejskie przedszkola i oba zostaną otwarte już w poniedziałek. To, ile dzieci się w nich znajdzie zależy od rodziców.

REKLAMA

– Na ten moment mamy wiedzę, że w jednym z przedszkoli będzie 20 dzieci i one zostaną podzielone na grupy, natomiast w drugim – 6. Wciąż jednak jesteśmy w kontakcie z rodzicami. Być może do poniedziałku będziemy mieli więcej chętnych – mówi Jerzy Czerwiński, burmistrz Chełmży. – Ponadto, dwa oddziały zerowe w szkołach są gotowe do podjęcia działalności, ale nie ma woli ze strony rodziców.

W mieście działają także dwa przedszkola niepubliczne. W ich przypadku, decyzja o otwarciu nie zależy od władz miasta, które jednak czekają od nich na sygnał o wznowieniu działalności i w razie potrzeby zaopatrzą je w niezbędne środki do dezynfekcji.

– Otwieramy dwa przedszkola, dla których jesteśmy organem prowadzącym – mówi burmistrz Jerzy Czerwiński. – Zaopatrzyliśmy swoje placówki w środki higieniczne, które otrzymaliśmy od wojewody. Jesteśmy też przygotowani na zaopatrzenie placówek niepublicznych, jeżeli poinformują nas, że rozpoczęły działalność. Jesteśmy w gotowości – zapewnia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *