Chełmża: ważna informacja dla przedsiębiorców. Chodzi o sprzedaż alkoholu

Box2 Chełmża
fot pixabay/ilustracyjne

Tylko do końca stycznia przedsiębiorcy mogą składać oświadczenia i uiszczać opłaty za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu za miniony rok. Władze Chełmży przypominają mieszkańcom o mijającym terminie i informują, gdzie można pobrać druki oświadczeń.

Osoby posiadające zezwolenia na sprzedaż alkoholu muszą co roku składać oświadczenie o wartości jego sprzedaży do urzędu miasta lub gminy, na terenie której sprzedają alkohol. Ci, którzy nie złożą oświadczenia do 31 stycznia, będą musieli liczyć się z wygaśnięciem zezwolenia w ciągu kolejnych 30 dni. W takim przypadku, by zezwolenie nie wygasło, konieczne jest w trakcie tych 30 dni złożenie oświadczenia wraz z opłatą za korzystanie z zezwolenia oraz opłatą dodatkową w wysokości 30 proc.  rocznej „podstawowej” opłaty za korzystanie z zezwolenia. Warto więc zmieścić się w terminie, by uniknąć dodatkowych opłat.

REKLAMA

– Przypominamy, że z dniem 31 stycznia mija termin składania oświadczeń oraz opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż alkoholu za rok 2021. Druki oświadczeń do pobrania w biurze podawczym Urzędu Miasta Chełmży (Duży Ratusz) – poinformowało miasto za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.