Chełmża: Piotr Janiszewski nie będzie już dyrektorem Szkoły Muzycznej

Box2 Chełmża Wiadomości
fot. Michał Kardas/Starostwo Powiatowe

Po ponad 20 latach kierowania Szkołą Muzyczną I Stopnia w Chełmży Piotr Janiszewski odchodzi ze stanowiska. Podziękowania za kadencję złożyli mu starosta toruński Marek Olszewski i wicestarosta Michał Ramlau.

Janiszewski objął stanowisko dyrektora placówki w 2000 roku. Jego następczynią zostanie Ilona Gronkowska, która odebrała już uchwałę powołującą ją na to stanowisko. Ustępujący dyrektor pozostanie członkiem grona pedagogicznego.

REKLAMA

Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym członkowie Zarządu Powiatu wręczyli Piotrowi Janiszewskiemu list pożegnalny i okolicznościowy upominek – wykonany ręcznie witraż, dzieło jednego z lokalnych artystów. Żegnając wieloletniego dyrektora podkreślano jego zasługi dla budowania renomy szkoły.

Zawsze wysoko ceniłem Pana otwartość oraz wiele krajowych i międzynarodowych relacji, które za Pańską sprawą połączyły młodych muzyków i szkoły muzyczne z różnych krajów. Festiwale, konkursy i przeglądy, które odbywały się na deskach szkolnej sali koncertowej, były dla młodzieży oraz nauczycieli szansą na inspirujące spotkania i porozumienie za pomocą uniwersalnego języka muzyki – powiedział starosta Marek Olszewski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *