Chełmno zainwestowało w nowe dzwony na śmieci

Box2 Wiadomości
fot. chelmno.naszemiasto.pl

Mieszkańcy Chełmna mogą już korzystać z nowych pojemników na śmieci. 30 dzwonów na odpady pojawiło się w przestrzeni publicznej, m.in. na Placu Wolności, Starych Plantach, ul. Rybackiej oraz w pobliżu Urzędu Miasta i SP nr 2. Zastąpiły one poprzednie dzwony, mocno już wysłużone i wymagające wymiany.

Pomysłowi zakupu nowych dzwonów przychylna była Rada Miasta Chełmna. Stare dzwony zostaną poddane konserwacji i wykorzystane ponownie w miejscach zgłaszanych przez mieszkańców. Kilka z nich, ze względu na zły stan techniczny, będzie musiało zostać zutylizowanych. Zakup został w całości sfinansowany z budżetu miasta. Zmieniona forma nowych pojemników przekłada się na zdecydowanie większą funkcjonalność.

REKLAMA

Dzwony są metalowe, lakierowane na kolor antracytowy, wyglądają estetycznie i elegancko. Każdy z pojemników w 30 proc. będzie oklejony zgodnie z kolorystyką danego surowca – wyjaśnia Piotr Murawski, wiceburmistrz Chełmna.

Chodzi oczywiście o kolor niebieski dla papieru, zielony dla szkła oraz żółty dla metali i tworzyw sztucznych. Mieszkańcy w ostatnich miesiącach musieli przyswoić sobie nie tylko zasady segregacji śmieci, ale także zapoznać z odmiennym systemem gospodarowania odpadami. Wdrożenie systemu wymagało wypracowania zasad ścisłej współpracy pomiędzy Urzędem Miasta a mieszkańcami Chełmna i Zakładem Usług Miejskich.

Większość trudności udało się wspólnie przepracować. Niestety mieliśmy kilka sytuacji, w których firma nie nadążała z odbiorem odpadów, szczególnie tworzyw sztucznych. Zależy nam na dogęszczeniu tzw. wysp śmieciowych, aby redukować ilość odpadów zbieranych w workach – opowiada Piotr Murawski.

Miasto planuje kolejne kampanie informacyjne, nakierowane na ograniczanie ilości tworzyw sztucznych i uwrażliwianie na świadome wybory konsumenckie.

Czyste miasto to wspólna sprawa i zależy od wszystkich mieszkańców – podkreśla Piotr Murawski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *