Chełmno: Trwa ukwiecanie miasta i wykonywanie nowych nasadzeń [ZDJĘCIA]

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Urząd Miasta Chełmna już kilka tygodni temu rozpoczął akcję ukwiecania miasta pod hasłem „Jeszcze będzie dobrze”. Pojawiające się na terenie miasta kwiaty wyhodowane zostały przez pracowników zieleni miejskiej. Dodatkowo od kilku tygodni na terenie miasta pojawiają się nowe nasadzenia drzew.

Tegoroczne ukwiecanie miasta przeprowadzane jest pod hasłem „Jeszcze będzie dobrze”.

REKLAMA

– Nawiązujemy tym hasłem do sytuacji, z którą mierzymy się od ponad roku. Chcemy, aby kolor, który zawita na ulicach, dodał mieszkańcom i odwiedzającym nas turystom otuchy, nadziei i zachęcił do spacerowania po mieście. Jeden z dywanów kwiatowych będzie podziękowaniem dla pracowników służby zdrowia – tłumaczy Artur Mikiewicz, burmistrz Chełmna.

Do tej pory kwiaty pojawiły się w parku Rydygiera, na ul. Dworcowej, przy Bramie Grudziądzkiej, Nowych Plantach oraz przy wjeździe do miasta od strony ul. Łunawskiej. To jednak dopiero początek. Szacowana liczba sadzonek, które posłużą tylko do stworzenia dywanów kwiatowych, to niemal 52 tys. kwiatów w ponad 20 gatunkach. Mieszkańcy już niedługo w całym mieście będą mogli podziwiać m.in. begonie, aksamitki czy irezyny.

– Oprócz dywanów kwiatowych trzeba też pamiętać o sadzonkach na skwerach czy w ulicznych donicach. Całkowita liczba wykorzystanych do ukwiecenia miasta sadzonek będzie zatem znacznie większa. Obrazuje ona, na jaką skalę własną produkcję prowadzą pracownicy zieleni miejskiej – dodaje burmistrz Artur Mikiewicz.

Warto podkreślić, że miasto ukwiecane jest kwiatami samodzielnie wyhodowanymi przez pracowników zieleni miejskiej w szklarni, zlokalizowanej za Urzędem Miasta Chełmna. Ci sami pracownicy zajmują się także sadzeniem kwiatów i ich pielęgnacją, ale nie tylko. Równocześnie przygotowują grunty pod nowe nasadzenia i podejmują wiosenne prace porządkowe.

– Pracownicy zieleni miejskiej i robót publicznych pracują od samego rana i już od godz. 6.00 można spotkać ich podczas pracy na terenie miasta. To wnosi do miasta bardzo dobrą atmosferę trwającego sezonu i wiosny – podsumowuje burmistrz Artur Mikiewicz.

Mieszkańcy mogą podziwiać już także 70 nowo posadzonych drzew. 

– Zależy nam na tym, aby Chełmno było jeszcze bardziej zielonym miastem, a już jest bardzo zielone, na co uwagę bardzo często zwracają przede wszystkim przyjeżdżający do miasta turyści. Drzewa są nam bardzo potrzebne i będziemy robić wszystko, aby co roku zwiększała się ich liczba na terenie miasta – mówi Piotr Murawski, wiceburmistrz Chełmna.

Nowe drzewa pojawiły się m.in. na alei lipowej przy os. Curie-Skłodowskiej, na ul. Toruńskiej, na ul. Kamionka, na ul. Parowej czy na ul. Dworcowej. Wykonywaniem nasadzeń zajmują się pracownicy robót publicznych i zieleni miejskiej Urzędu Miasta Chełmna.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *