Chełmno. Trwa remont kładki na ul. Panieńskiej

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Trwa gruntowny remont kładki w ciągu ul. Panieńskiej, łączącej Chełmno z Kępą Panieńską. Obiekt zostanie oddany do użytku już pod koniec kwietnia. To wynik owocnej współpracy pomiędzy partnerami projektu. 

Projekt wyremontowania kładki, łączącej Chełmno z Kępą Panieńską, nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca pomiędzy gminą miasta Chełmna, 3. Batalionem Drogowo-Mostowym im. gen. Karola Sierakowskiego w Chełmnie, Nadleśnictwa Jamy wraz z Leśnictwem w Chełmnie oraz gminy Chełmno. Liderem zadania jest Urząd Miasta Chełmna. 

REKLAMA

– Proces uzgodnień był długi i problematyczny, stąd dopiero teraz realizujemy prace, które miały mieć miejsce w zeszłym roku. Kładka traktowana jest jako most, dlatego skala dokumentacji może wydawać się niewspółmierna do tworzonej infrastruktury. Partnerom projektu serdecznie dziękujemy za współpracę – mówi Artur Mikiewicz, burmistrz miasta Chełmna.

Koszt kosztorysowy projektu to ponad 800 tys. zł, z czego wkład miasta to około 110 tys. zł. Kładka będzie gotowa do użytkowania do końca kwietnia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *