Chełmno: Już niedługo rozpocznie się ukwiecanie miasta

Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Pracownicy zieleni miejskiej z Urzędu Miasta Chełmna co roku ukwiecają miasto. Wykorzystują w tym celu kwiaty, które samodzielnie hodują w szklarni za budynkiem urzędu. W tym roku akcja będzie przeprowadzana pod hasłem: „Jeszcze będzie dobrze”.

Ukwiecanie miasta tradycyjnie rozpoczyna się po ustaniu mrozów, czyli po tzw. „zimnej Zośce”.

REKLAMA

– Zazwyczaj w drugiej połowie maja zaczynamy ukwiecać miejską przestrzeń, m.in. parki, skwery, ulice, Rynek, ul. Grudziądzką, wjazdy do miasta, teren przed kościołem św. Ducha. Tak będzie również w tym roku. Warto podkreślić, że wykorzystane do ukwiecania kwiaty hodowane są samodzielnie przez pracowników zieleni miejskiej, którzy zajmują się także całoroczną pielęgnacją zielonych terenów miasta – tłumaczy Piotr Murawski, wiceburmistrz Chełmna.

Same posadzone w tym roku dywany kwiatowe będą składać się z 52 tys. kwiatów i ponad 20 ich gatunków, m.in. begonii, aksamitek czy irezyn. Łączna liczba sadzonek jest jednak znacznie większa. Tegoroczna akcja ukwiecania miasta przeprowadzana będzie pod hasłem „Jeszcze będzie dobrze”.

– Nawiązujemy tym do sytuacji, z którą mierzymy się od ponad roku. Chcemy, aby kolor, który zawita na ulicach, dodał mieszkańcom i turystom otuchy, nadziei i zachęcił do spacerowania po mieście. Część dywanów kwiatowych będzie podziękowaniem dla pracowników służby zdrowia. Nie chcemy ujawniać tajemnicy, co się na nich znajdzie – mamy nadzieję, że mieszkańcy podczas spacerów będą mile zaskoczeni, a może nawet i wzruszeni, bo to wyjątkowa forma podziękowania tym, którzy na co dzień poświęcają się dla nas – podsumowuje Klaudia Peplińska, specjalistka ds. promocji i komunikacji społecznej w Urzędzie Miasta Chełmna.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *