Chełmno będzie modernizować uliczne oświetlenie za 4 mln zł

Box2 Wiadomości

Rozpoczyna się długo wyczekiwana przez mieszkańców Chełmna inwestycja. Oświetlenie uliczne zostanie zmodernizowane. Miasto planuje nie tylko wymienić wyeksploatowane oprawy, ale także dobudować nowe.

Burmistrz Chełmna Artur Mikiewicz podpisał w czwartek 24 czerwca umowę na modernizację oświetlenia miejskiego z Centrum Zaopatrzenia Energetyki ELTAST. 

REKLAMA

– To inwestycja długo wyczekiwana przez mieszkańców. Zwiększy ona bezpieczeństwo na ulicach miasta i będzie miała charakter prooszczędnościowy – tłumaczy burmistrz Artur Mikiewicz. – Planujemy wymianę 1635 sztuk wyeksploatowanych opraw na nowoczesne i energooszczędne oprawy LED, wymianę wysięgników, zabezpieczeń oraz przewodów zasilających, dobudowę 34 sztuk opraw oświetleniowych na istniejących słupach i montaż systemu sterowania oświetleniem z modułem GPS. 

Realizacja zadania zakończy się jeszcze w tym roku. Pochłonie niemal 4 mln zł, ale jest dofinansowywana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 2,3 mln zł. Miasto pozyskało także 1 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *