Chełmiński szpital zakupił sprzęt do endoskopii

Box2 Powiat chełmiński Wiadomości
fot. nadesłane

Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie pozyskał nowy, wysokiej klasy sprzęt do pracowni endoskopii. Tego typu urządzenia pozwalają na wczesne wykrycie raka.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Chełmnie pozyskał nowy, wysokiej klasy sprzęt do pracowni endoskopii. Dwa nowe videokolonoskopy posiadają procesor obrazu wyposażony w tryb wzmocnienia obrazu, uwydatniania struktury tkanek oraz monitor medyczny, wózek medyczny endoskopowy i program do archiwizacji danych, który zapewnia bezpieczeństwo i poufność  przechowywania danych, dzięki specjalnemu systemowi szyfrowania plików multimedialnych.

REKLAMA

–  Dyrekcja szpitala zakupiła nowy zestaw do badań endoskopowych tzw. wieżę, dwa kolonoskopy i program do archiwizacji badań. Aktualnie jest to najbardziej zaawansowane technologicznie urządzenie dostępne na rynku. Procesor, który jest jego sercem, wyposażony jest w źródło światło LED oraz unikalny sposób wąskopasmowego obrazowania  tkanek. – wyjaśnia lek. Jarosław Chlipała, ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych chełmińskiego szpitala. – Dzięki temu mamy możliwość wykrywania zmian przednowotworowych w niskich stopniach zaawansowania i ich jednoczasowego usunięcia. Jest to olbrzymia przewaga nad urządzeniami poprzedniej generacji. A co za tym idzie, w przyszłości zmniejszy zachorowalność na raka jelita grubego. 

Łączna wartość zakupu to kwota 236.766,00 zł, z czego znaczną część dofinansowano ze środków budżetu Powiatu Chełmińskiego. 

Obecnie w placówce w Chełmnie znajdują się trzy kolonoskopy i dwa gastroskopy. Wciąż jednak wzrasta zapotrzebowanie na badania endoskopowe, takie jak gastroskopia i kolonoskopia. Dlatego dyrekcja szpitala planuje dalszą rozbudowę pracowni endoskopowej

–  Wynika to z dbałości o zdrowie naszej społeczności. Chcemy, aby pacjenci byli zadowoleni, a kolejki na badania jak najkrótsze – wyjaśnia lek. Jarosław Chlipała. – Urządzenia, które zostały zakupione, będą wykorzystywane do badań szpitalnych i ambulatoryjnych mieszkańców naszego powiatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.