Chełmiński Dom Kultury zachęca do udziału w konkursie wielkanocnym

Wiadomości
Fot. Pixabay

Rozpoczyna się XXII Regionalny Konkurs „Najpiękniejsza Pisanka i Kartka Wielkanocna”, organizowany przez Chełmiński Dom Kultury. Na konkurs można zgłosić samodzielnie przygotowane pisankę lub kartkę wielkanocną. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe.

W konkursie wielkanocnym mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i młodzież oraz dorośli, ponieważ zgłoszone prace będą oceniane w odpowiednich kategoriach wiekowych. Na konkurs można zgłosić pisankę tradycyjną, pisankę współczesną lub kartkę wielkanocną. Celem konkursu jest przede wszystkim propagowanie lokalnego i narodowego folkloru. Każdy uczestnik może wykonać maks. 3 prace, które należy przesłać do Chełmińskiego Domu Kultury nie później niż do 25 marca. Komisja konkursowa będzie oceniać m.in. walory artystyczne oraz estetykę, staranność i pomysłowość wykonania.

REKLAMA

Kartkę wielkanocną należy wykonać na formacie A5 dowolną techniką (bez umieszczania życzeń). Pisanki współczesne można zdobić dowolną techniką, jednak z wyłączeniem tworzyw sztucznych i gotowych materiałów (np. cekin, naklejek, modeliny, guzików). Natomiast pisanki tradycyjne muszą zostać wykonane jedną z wymienionych technik: rytowniczą, batikową, w formie kraszanki, oklejane tradycyjnymi materiałami lub trawione w kwasie.

Regulamin konkursu na stronie Chełmińskiego Domu Kultury.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.