Chełmińscy policjanci mieli sporo pracy. “Uważajmy na dzikie zwierzęta”

112 Box2 Powiat chełmiński
fot. pixabay.com

Nieustąpienie pierwszeństwa czy dzikie zwierzęta na drodze – to niektóre z przyczyn wczorajszych kolizji na terenie powiatu chełmińskiego.

Zaczęło się od zderzenia dwóch pojazdów w Zegartowicach na drodze krajowej 91.

REKLAMA

– Z ustaleń policjantów, którzy udali się na miejsce wynika, że 22-letni kierujący motorowerem marki Zipp w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa doprowadził do zderzenia ze skodą. Za wykroczenie mieszkaniec powiatu chełmińskiego został ukarany mandatem karnym – informuje asp. Dorota Lewków, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

Kierowcy byli trzeźwi.

Pół godziny później ok. 15 doszło do niegroźnego zdarzenia na ulicy Polnej w Chełmnie. 21-letni kierowca Mercedesa w trakcie cofania uderzył w renault. Młody mężczyzna otrzymał mandat.

Wieczorem policjanci wrócili na DK 91. Tym razem w Storlusie kierowca uderzył w sarnę, która wybiegła na trasę. 26-letni mężczyzna był trzeźwy.

– Z uwagi na to, że dzikie zwierzęta, które wbiegają na jezdnię stanowią zagrożenie dla użytkowników dróg,  apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność w rejonie łąk, pól i lasów – dodaje aspirant Lewków.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *