Chcesz rozwinąć swoją firmę? Są pożyczki na zakup nieruchomości

Box2 Chełmża Czernikowo Gmina Chełmża Łubianka Lubicz Łysomice Obrowo Powiat chełmiński Wiadomości Wielka Nieszawka Zławieś Wielka
fot. Pixabay.com

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z naszego województwa dzięki Kujawsko-Pomorskiemu Funduszowi Rozwoju mogą otrzymać pożyczkę nawet do miliona złotych na zakup nieruchomości.

“Nie mieścisz się w obecnym biurze? Chcesz kupić nową nieruchomość, zbudować magazyn, zyskać przestrzeń, w której Twoja firma będzie mogła dalej się rozwijać?” – tak swoją ofertę pożyczkową promuje Kujawsko-Pomorski Fundusz Rozwoju. Chodzi o pożyczę inwestycyjną na nieruchomości.

REKLAMA

Dzięki niej przedsiębiorcy mogą m.in. zwiększyć komfort swoich pracowników, rozwinąć firmę lub rozszerzyć zakres swojej działalności. Na tego typu wsparcie mogą liczyć mikro, mali i średni przedsiębiorcy.

Pożyczkę w wysokości nawet do miliona złotych można przeznaczyć na sfinansowanie m.in. zakupu nieruchomości niezabudowanych i zabudowanych. Okres spłaty będzie zależał od wysokości pożyczki: do 5 lat dla pożyczek do 500 tys. zł oraz do 7 lat dla pożyczek powyżej 500 tys. zł.

Pożyczek inwestycyjnych na nieruchomości udziela Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy.

“Zanim jednak skontaktujemy się z konsultantami tej instytucji, powinniśmy sprecyzować nasz plan inwestycyjny. Warto odpowiedzieć sobie na szereg pytań, np. na jaki cel potrzebujemy pieniędzy, jaka kwota jest niezbędna i w jaki sposób możemy zabezpieczyć pożyczkę. Im więcej zbierzemy informacji na temat planowanego przedsięwzięcia, tym łatwiej będzie dopasować pożyczkę do naszych potrzeb i możliwości” – informuje KPFR.

By ubiegać się o pożyczkę, należy złożyć wniosek w jednym z biur KPFP. Wzory dokumentów znajdziemy na stronie www.kpfp.org.pl. “Przedsiębiorca nie czeka długo na informację dotyczącą tego, czy pożyczka zostanie udzielona. Gdy zapadnie pozytywna decyzja, podpisywana jest umowa”.

Pożyczki wypłacane są w transzach lub jednorazowo. Pełna kwota musi zostać przeznaczona na cele zgodne z umową. Więcej informacji można uzyskać w siedzibie KPFR w Toruniu przy ul. Przedzamcze 8, telefonicznie: 56 475 63 00 lub za pośrednictwem formularza na stronie www.kpfr.pl.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *