Gmina Obrowo zaprasza na warsztaty dla dzieci. Trwają zapisy

Box2 Obrowo
fot. obrowo.pl

Między 16 a 27 sierpnia gmina Obrowo będzie Centrum Wszechświata. Wszystko za sprawą toruńskich artystów, którzy prowadzić będą bezpłatne warsztaty kulturalne dla 20 dzieci z terenu gminy. Zajęcia odbywać się będą w Zawałach, a o udziale decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zostały jeszcze wolne miejsca, a skorzystać warto, bo będzie to czas spędzony aktywnie i kreatywnie. Jak można się zapisać?

Warsztatom kulturalnym przyświecać będzie hasło “Przenosimy Centrum Wszechświata do gminy Obrowo“. To łącznie 10 dni zajęć, dla dzieci i młodzieży z klas IV-VIII, prowadzonych przez toruńskich artystów. Poprowadzą je Tomasz Cebo (artysta audio-wizualny, malarz, performer, raper, animator kultury), Edgar J. Pill (artysta malarz, konserwator zabytków), Anna Wojciulewicz (fotografka artystyczna), Maciej Wasilewski (fotograf, reporter), Maciej Maćkowiak (artysta, perfomer, projektant mody, aktywista społeczny) i Piotr Wielgus (animator społeczny i animator kultury, ekolog, przyrodnik).

REKLAMA

Warsztaty odbywać się będą w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawałach w godz. 9:00 – 17:00. Są bezpłatne – to gmina finansuje dzieciom zajęcia. Zapewnia także ciepły posiłek w ciągu dnia. Aby wziąć udział w warsztatach, należy wysłać uzupełniony formularz zgłoszeniowy wraz ze zgodą na przetwarzanie wizerunku pod adres piotr@winwin.org.pl. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie internetowej Urzędu Gminy Obrowo (www.obrowo.pl). Warto pamiętać, że miejsc jest tylko 20, a decydująca jest kolejność zgłoszeń.

Jak będą wyglądały warsztaty? Pierwszego dnia zaplanowano zabawę w rytmach rapu i hip-hopu oraz nagranie hymnu Zawał. Drugiego dnia przyjdzie kolej na Street Art, czyli zabawę z graffiti. Natomiast trzeciego dnia uczestników warsztatów czeka wycieczka do Torunia. Odwiedzą artystów w pracy i wystąpią jako modelki i modele w profesjonalnej sesji fotograficznej. Transport zapewni im gmina. Czwarty dzień to powrót do Street Art. Tym razem efektem będzie mural na stodole. Na zakończenie tygodnia odbędą się zaś warsztaty malarskie.

Kolejne dwa dni – poniedziałek i wtorek – upłyną pod znakiem Land Art. Najpierw wykonane zostaną instalacje w przestrzeni publicznej wsi, a potem witacze i rzeźba w miejscu nowego Centrum Wszechświata. Ósmy dzień to wyprawa przyrodnicza po okolicy. Dziewiątego dnia uczestnicy przygotowywać będą reportaż fotograficzny, dokumentujący ich dzieła. Ostatni dzień warsztatów będzie nie mniej ciekawy i zostawi młodzieży pamiątkę – T-shirty, zrobione własnoręcznie metodą sitodruku.

Organizatorem warsztatów jest Fundacja Win-Win. Informacji szczegółowych na temat warsztatów udziela jej wiceprezes Piotr Wielgus.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *