Camerimage wraca do Torunia!

Box2 Wiadomości
Fot. archiwum

Marek Żydowicz, twórca Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage, potwierdził że w 2019 r. to Toruń, a nie Bydgoszcz, będzie gospodarzem wydarzenia.

– Festiwal odbędzie się w dniach 9-16 listopada w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki – mówił przed dzisiejszą Sesją Rady Miasta Torunia Marek Żydowicz. – Rozmowy z prezydentem i radą wciąż trwają. Jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach.

REKLAMA

Festiwal Camerimage odbywał się w Toruniu w latach 1993-1999. Po 20 latach organizacji festiwalu w innych miastach (w latach 2000-2009 w Łodzi a w latach 2010-2018 w Bydgoszczy), Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych Camerimage ponownie będzie zorganizowany w Toruniu. To jeden z największych festiwali filmowych na świecie, poświęcony sztuce operatorskiej w filmie.

– Ta informacja o decyzji organizatora fetsiwalu Camerimage to radosne wskazanie na nasze miasto, w którym mogą odbywać się wydarzenia i imprezy o randze światowej. Dzięki decyzji organizatorów to wydarzenie o światowej randze kulturalnej może mieć miejsce w Toruniu. Przed nami teraz rozmowy, w których ustalimy szczegóły niezbędnego wsparcia i pomocy dla festiwalu ze strony miasta Torunia w 2019 rok. Organizacja festiwalu nie została ujęta w budżecie miasta na 2019 rok, ale będziemy szukać rozwiązań, możliwości i dróg, jak dojść do rozwiązań finansowych, które wspomogą organizację tego wydarzenia – powiedział podczas sesji prezydent Torunia Michał Zaleski.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *